Adıyaman’da Minibüs Hattı Eylemi

Adıyaman’da Kolej Halk Otobüsü Kooperatifi üyeleri, Ziyaret minibüs hattı güzergahının değişmesi nedeniyle eylem yaptı.Ziyaret minibüs hattının güzergahı, Adıyaman Belediye Meclisi’nin kararı ile Atatürk Bulvarı üzerinden Adıyaman...

Adıyaman’da Minibüs Hattı Eylemi
banner230
Adıyaman’da Kolej Halk Otobüsü Kooperatifi üyeleri, Ziyaret minibüs hattı güzergahının değişmesi nedeniyle eylem yaptı.
Ziyaret minibüs hattının güzergahı, Adıyaman Belediye Meclisi’nin kararı ile Atatürk Bulvarı üzerinden Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kavşağına kadar uzatıldı. Kolej Halk Otobüsü Kooperatifi yetkilileri ve sürücüleri ise alınan bu karara tepki gösterdi. Belediye meclisi kararının yanlış olduğunu söyleyerek, güzergahların eski haline gelmesini isteyen Kolej Hattı şoförleri, Atatürk Bulvarı üzerinde eylem yaptı. Yolu onlarca araç ile trafiğe kapatan şoförler, güzergahtan geçen Ziyaret minibüslerine saldırdı. Sabahın erken saatlerinden itibaren eylem yapan sürücüler, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun gelmesini istedi. Başkan Kutlu’nun il dışında olmasından dolayı sürücülerin talebi yerine gelmedi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi trafiği açmaya çalışırken, polisler diğer yandan da kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. Polisler çıkabilecek olaylara karşı TOMA’yı hazır bulundurdu.
VALİ OLAY YERİNE GELDİ
Minibüs şoförlerinin eylem yaptığı bölgeye Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve ATSO Başkanı Mustafa Uslu ile birlikte gelen Vali Mahmut Demirtaş, Kolej Hattı Kooperatif Başkanı Kadir Ergün ve sürücülerle görüştü. Vali Demirtaş, sürücüleri ikna etmek için uğraştı. Vali Demirtaş, konunun mahkemede olduğunu ve mahkeme sonuçlanana kadar Ziyaret minibüslerinin eski hattı kullanacağı belirterek, yapılan bu eylemin doğru olmadığını ve trafiğin açılması gerektiğini söyledi. Demirtaş’ın görüşmesinden bir süre sonra minibüsçüler eylemlerini sonlandırdı.
Kolej Hattı Kooperatif Başkanı Kadir Ergün, Adıyaman Belediye Meclisi’nin aldığı karar sonucu ekmekleriyle oynandığını ifade ederek, kararın değişmemesi halinde eylemlere devam edeceklerini söyledi.
YORUM EKLE