Kepez’de bereketli Ramazan

Kepez Belediyesi, Ramazan’da 66 mahallede 80 bin kişiye iftar verirken, 29 camide 20 bin kişiye şerbet ikram etti. Başkan Hakan Tütüncü de Ramazan’da 66 mahallede 400 aileyi evinde ziyaret etti.Kepez Belediyesi, mahalle iftarları, teravih sonrası...

Kepez’de bereketli Ramazan
banner230
Kepez Belediyesi, Ramazan’da 66 mahallede 80 bin kişiye iftar verirken, 29 camide 20 bin kişiye şerbet ikram etti. Başkan Hakan Tütüncü de Ramazan’da 66 mahallede 400 aileyi evinde ziyaret etti.
Kepez Belediyesi, mahalle iftarları, teravih sonrası şerbet ikramı, ihtiyaç sahiplerinin evlerinde ziyaret edilmesi etkinlikleriyle Ramazan ayının bereketini, kardeşlik iklimini ilçenin dört bir yanına taşıdı. Görevde bulunduğu 7 yıl boyunca halkın içinde olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Ramazan’ın 29 günün de her gün ayrı bir mahallede 6 saate yakın hemşehriyleriyle Ramazan’ın sevincini paylaştı.
66 mahallede iftar sofrası
Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı mahalle iftarlarını bu Ramazan’da sürdürdü. 29 günde ilçedeki 66 mahallenin tamamında iftar sofrası kuruldu. Kimi günler 2, bazı günler ise 3 mahallede iftar verildi. 66 mahallede kurulan iftar sofrasında 80 bine yakın Kepezli, Başkan Hakan Tütüncü ile birlikte oruçlarını açtılar.
400 evi ziyaret etti
Başkan Tütüncü, Ramazan’da 29 gün boyunca iftar sofralarının kurulduğu mahallelerde, yaşlıların, hastaların, ihtiyaç sahiplerinin de kapılarını çaldı. Tütüncü, her mahallede muhtarlarının tespit ettiği 5 evi ziyaret etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuk olduğu evlerdeki vatandaşların iş, aş, sağlık, eğitim, belediye hizmetleri gibi taleplerini karşıladı. Tütüncü, 29 günde 66 mahallede 400’e yakın ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdü ve onların hayır duasını aldı.
20 bin kişiye şerbet
Başkan Hakan Tütüncü, bu Ramazan’da Kepez’i, şerbet geleneği ile de tanıştırdı. Başkan Hakan Tütüncü, 29 camide teravih namazı sonrasında cemaate, elleriyle Osmanlı Şerbeti ikram etti. Ramazan ayı boyunca 29 caminin bahçesine kurulan ikram çeşmesinden 20 bine yakın kişi şerbet içti.
Son iftarı halkıyla yaptı
Eski Ramazan’ın 29 gün boyunca Kepezlilere tattıran Başkan Tütüncü, bu yılki Ramazan’ın son iftarını da halkıyla birlikte yaptı. Ramazan’ın son iftar sofrası, Varsak Menderes, Altıayak ve Gaziler mahallelerinde kuruldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iftar yemeklerine katılmadan Varsak bölgesindeki geleneksel bayramlaşma törenine katıldı. Çocuklara gofret dağıtan Tütüncü, daha sonra iftar yemeğinin verileceği üç mahallede 15 evi ziyaret etti. Tütüncü, ziyaretlerin ardından üç mahalledeki iftar yemeklerine katıldı. Ramazan ziyaretlerine Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri İsa Sarpdağ, Ali Fidan, Mehmet Yarbaş ile başkan yardımcıları Mustafa Özsoy ve Ramazan Alanay da eşlik etti.
"Biz bir aileyiz"
Kepez Belediyesi olarak 66 mahallenin tamamında iftar sofrası kurarak Ramazan’ın sevincini paylaştıklarını ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Kepez’in tüm mahallelerinde 66 ayrı sofrada, 80 binden fazla hemşehrimizle iftar ettik ve mahallece biz bir aileyiz dedik. Belediye başkanı olarak iftar sofralarının her birine katıldım. Ramazan’ın sevincini paylaştık. Aslında Ramazan bu sofralar da güzel. Ramazan, birlikte bir helal lokmayı paylaşabilmektir. Ramazan, bir, beraber ve kardeş olmayı paylaşabilmekle güzeldir. Kepez’in tüm mahallelerinde Ramazan’ı hissettirmek en önemli görevimizdi. Allah’a şükürler olsun ki bunu başardık” dedi.
Aşığa Bağdat sorulur mu?
29 cami de teravihden sonra halkla bir araya geldiklerini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bu Ramazan’da dile kolay 66 mahalleyi gezmek, 29 camide teravih namazından sonrası halkına ikramlarda bulunmak, 66 mahallede iftar sofrası kurmak kolay işler değil. Ama demişler ya aşığa Bağdat sorulur mu, diye. Biz Kepezli hemşehrilerimize aşığız. Halkımıza gelebilmek için de hiçbir engeli kabul etmiyor ve tanımıyoruz. Kepezli hemşehrilerime sevdikleriyle güzel bir bayram diliyorum. İftar sofrasının görünmez kahramanları olan aşçılara, sofraları kuranlara, toplayanlara, zabıtalara, temizlik görevlilerine, Kuran’ı Kerim ve mevlidi şerif okuyan hocalarımıza, ses sorumlularımıza, iftar sofrasını organize eden bürokratlarıma, personelime teşekkür ederim."
Başkan Hakan Tütüncü, 29 gün boyunca mahallelere yaptığı Ramazan ziyaretlerine iktidar, muhalefet tüm meclis üyelerini, Ak Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyelerini, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini, muhtarları ve iş adamlarını da davet etti.
YORUM EKLE