Alanya Gökbel Yaylası yağlı pehlivan güreşleri başlıyor

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde bu yıl 12.cisi düzenlenecek olan Gökbel Güreşleri’nde er meydanına çıkacak olan başpehlivanlar Zimbitlik Spor Sahası’nda antrenman yaptı.12. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri...

Antalya 28.07.2016, 09:20
Alanya Gökbel Yaylası yağlı pehlivan güreşleri başlıyor
banner230
Antalya’nın Alanya ilçesi’nde bu yıl 12.cisi düzenlenecek olan Gökbel Güreşleri’nde er meydanına çıkacak olan başpehlivanlar Zimbitlik Spor Sahası’nda antrenman yaptı.
12. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri 30 Temmuz Cumartesi günü saat 19.30’da “Demokrasi Yürüyüşü” ile başlayacak ve ardından Sibel Can Konseri ile devam edecek. 31 Temmuz Pazar günü saat 09.00’da güreşçiler kol bağlayacak. Başpehlivan Mustafa Kemal Karaboğa, Osman Aynur, Hakkı Aygün, Mustafa Batu, Şahali Kurt, Başaltı Pehlivanı Durmuş Altın, Büyük orta pehlivan Mevlüt Köken ve Tolga Turan Zimbitlik Spor Sahası’nda hazırlık antrenmanı yaptı.
Başkan Yücel’den davet
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Her yıl olduğu gibi bugün de Gökbel Güreşleri’ne hazırlık aşamasındayız. Güreşçilerimiz hem reklam, hem tanıtım amaçlı burada antrenmanlarını gerçekleştiriyorlar. Bizde hem izlemek hem de destek vermek amaçlı buradayız. Bu yıl 12.’sini gerçekleştireceğimiz güreşlerimiz “Demokrasi Yürüyüşü” ile başlayacak. Toroslar’ın eteğinde iyi bir Demokrasi şöleni sergileyeceğiz. Bu gergin ortamda halkımıza iyi bir hafta sonu yaşatmayı temenni ediyoruz. Güvenli ve sağlıklı bir şekilde güreşlerin geçmesini diliyorum. Şimdiden tüm Alanya halkını Gökbel Güreşleri’ne bekliyorum” dedi.
Bu yıl güreşlere Kırkpınar 2.’si Mehmet Yeşil Yeşil, Kırkpınar 3.’sü Şaban Yılmaz ile ünlü pehlivanlardan İsmail Balaban, Fatih Atlı, Mustafa Kemal Karaboğa, İsmail Koç ve Ekrem Yavuz’unda aralarında bulunduğu 35 başpehlivan ve 450’nin üzerinde güreşçi er meydanına katılacak.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:31
İkindi 15:10
Akşam 17:34
Yatsı 18:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@