Nevşehir'in yöresel ürünleri, Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te bir kez daha görücüye çıktı.

Anadolu'dan gelen binlerce ürünün ziyaretçilerle buluştuğu "10. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)"nda adeta Nevşehir rüzgarı esti.

Kapadokya'nın başkenti Nevşehir, yöresel ürünlerini Antalya YÖREX’te ziyaretçileri ile buluşturdu... Yöresel Ürünler Fuarı-YÖREX’e Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası işbirliği ile İlimiz ve Kapadokya bölgemizin tanınırlığının artması, markalaşma sürecine katkı sağlamak amacıyla 50 metrekarelik “Nevşehir” standıyla katılım sağladı.

İlk kez 81 İl ve yavru vatan KKTC'de yer aldı...

Ülkemizin dört bir yanında üretilen veya yetiştirilen binlerce yöresel ürünleri bir arada buluşturan YÖREX Fuarı'nda her yıl olduğu gibi bu yıl da Nevşehir standı yine büyük ilgi gördü.

Nevşehir'in sütle kavrulmuş meşhur Kabak çekirdeğinden, Kuru üzümüne, Pekmez'inden Un'una, Köftüründen lokumuna, kuruyemişe kadar çok sayıda Nevşehir yöresel ürünleri fuar alanında yer alan Nevşehir standında katılımcılara sunularak ilimiz ve bölgemizin ürünlerinin tanıtımı yapıldı. Ayrıca standda Nevşehir ve Kapadokya da tarihi ve doğal güzellikleriyle tanıtılıyor. Nevşehir Standı fuara gelen binlerce ziyaretçinin ilgi odağı oldu. Standı ziyaret eden konuklara, Nevşehir’in yöresel ürünlerinin yanı sıra maket peribacaları da ziyaretçilere hediye edildi.

Yörex Fuarında Nevşehir Standına Büyük İlgi ...

10.Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Antalya EXPO Center Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda yer alan Nevşehir standı fuarın ilk üç gününde büyük ilgi gördü.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahm Salaş öncülüğünde coğrafi işareti alınarak Nevşehir’imize kazandırılan Nevşehir Kabak Çekirdeği ve Nevşehir Kuru Üzümü ürünler Nevşehir standında yer aldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da ziyaret ettiği Nevşehir standına övgüler yağdırdı.

Fuarın üçüncü gününde katılımcılara Nevşehir yöresel lezzetlerinin yanı sıra Kapadokya bölgesi ile Nevşehirin potansiyellerinin neler olduğu da anlatıldı.

Antalya'nın Parlayan Yıldızı Kapadokya oldu

Fuarın 3.cü günü ziyaretçilere bol bol Kapadokya hakkında bilgiler verildi. Kapadokya'yı tanıtan broşür ve dergilerle, 3 boyutlu Kapadokya Nevşehir standında ayrıca çanak ustası Avanos toprağına çeşitli şekiller vererek ziyaretçilere çanak yapımını gösterdi. Ustanın şovları büyük ilgi gördü...Ayrıca, Fuara teknolojinin yeni gözdesi olan, macera ve eğlence dolu peribacaları diyarı Kapadokya görselliğini içeren sanal gerçeklik gözlükleri damga vurdu.

“Gönlümüz ve Dualarımız Seninle Hasan” “Gönlümüz ve Dualarımız Seninle Hasan”

​​​​​​​