Sincan-Kayaş tren yolcuları için EGO’dan ekspres otobüs hattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından başlatılacak Başkentray inşaat çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapatılacak olan Sincan-Kayaş banliyö tren hattı yolcuları için Sincan-Gar-Sıhhiye arasında ekspres otobüs...

Sincan-Kayaş tren yolcuları için EGO’dan ekspres otobüs hattı
banner230
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından başlatılacak Başkentray inşaat çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapatılacak olan Sincan-Kayaş banliyö tren hattı yolcuları için Sincan-Gar-Sıhhiye arasında ekspres otobüs hattı oluşturdu.
EGO Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca gerçekleştirilecek olan Başkentray Projesi inşaat çalışmaları kapsamında ulaşıma kapatılacak olan Sincan-Kayaş Banliyö hattının yerine, mevcut otobüs hatlarına ilave olarak, Sincan-Gar-Sıhhiye arasında oluşturulan 522 numaralı ekspres otobüs hattı hizmet verecek.
EGO yetkilileri, Başkentray Projesi inşaat çalışmalarının 11 Temmuz Pazartesi gününden itibaren başlayacağını belirterek, banliyö tren hattını kullanan vatandaşların mağdur olmaması için aynı gün itibariyle banliyö tren güzergahı boyunca “522 Sincan-Gar-Sıhhiye Yeni Ekspress” hattının devreye alınacağını söyledi.
Mağduriyeti önlemek için tüm ayrıntılar düşünüldü
Sincan-Kayaş Banliyö hattının ulaşıma kapatılmasıyla birlikte, yolcuların, “522 Sincan-Gar-Sıhhiye Ekspres Hattı” ile Sincan, Lale, Elvankent, Emirler, Özgüneş, Etimesgut, Marşandiz, Gazi Fişek Fabrikası, Gazi, Hipodrom, Ankara Tren Garı, Sıhhıye Adliye önünde bulunan durakları kullanabilecek.
522 Sincan-Gar Sıhhıye ekspressin güzergahı
Sincan-Gar arası seferlerinin yapılacağı “522 Sincan-Gar Sıhhiye Ekspress” hattının güzergahı, Sincan Hareket Noktası, Vatan Caddesi, Ankara Caddesi, Polatlı 2. Cadde, Atatürk Caddesi, İstasyon Caddesi, Türk Kızılayı Caddesi, Ankara Bulvarı, Celal Bayar Bulvarı, Kazım Karabekir Caddesi, Hipodrom Caddesi, Talatpaşa Bulvarı, Atatürk Bulvarı olarak belirlenirken dönüş de “Altınsoy Caddesi, Celal Bayar Bulvarı, Ankara Bulvarı, Türk Kızılayı Caddesi, İstasyon Caddesi, Atatürk Caddesi, Ankara Caddesi, Vatan Caddesi ve Sincan Hareket Noktası” güzergahından olacak.
Ayrıca Ulus ve Sıhhiye’den Sincan yönüne giden mevcut hatlar devam ederken, gerektiğinde bu hatlardaki otobüs sayısının artırılabileceği bildirildi.
YORUM EKLE