Okullarda Standartlar Yükseliyor

Keçiören Belediyesi İle Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İmzalanan Protokolle Okullarda "okul Sosyal Hizmet Birimi" Oluşturulması Uygulaması, Okulların Açılmasıyla Pilot Okul Olarak Seçilen Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu'nda Başladı.

Okullarda Standartlar Yükseliyor
banner230
Keçiören Belediyesi ile Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle okullarda "okul sosyal hizmet birimi" oluşturulması uygulaması, okulların açılmasıyla pilot okul olarak seçilen Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu’nda başladı.
Gelişmiş ülkelerde uygulanan bu çalışma öncesinde Keçiören genelinde alan analizleri yapılarak, okullar ziyaret edildi. Yapılan çalışmaların karşılıklı istişare neticesinde belirlenmesi için okul idaresi ve rehber öğretmenlerle yapılan mülakatların ardından ilk çalışma yapıldı.
Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerine "Boş Zamanlarını Değerlendirme Anketi" uygulandı. Çocukların büyük ilgi gösterdiği anketle öğrencilerin ilgi duyduğu alanlar tespit edildi.
Projenin duyurusunu 5 Ekim Dünya Çocuk Günü dolayısıyla Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan’ın da katıldığı programda Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak yapmıştı.
Model olacak projeyle; okul ile aile arasındaki işbirliğini geliştirmek, öğrencilerin her türlü sorununa çözüm üretmek, okul başarılarını artırmak, nitelikli bir nesil yetiştirmek amaçlanıyor.
Projenin pilot uygulama sonrası tüm okullarda yaygınlaştırılması hedefleniyor.
YORUM EKLE