Çankaya’nın çiçekleri her yeri süslüyor

Çankaya Belediyesi’nin Çansera Kent Bahçesi’nde Kendi İşçileri İle Üretimini Yaptığı Çiçekler, Parkların Yanı Sıra Okul, İbadethane, Muhtarlık Gibi Kurumların Bahçelerini De Süslüyor.

Çankaya’nın çiçekleri her yeri süslüyor
banner230
Çankaya Belediyesi’nin Çansera Kent Bahçesi’nde kendi işçileri ile üretimini yaptığı çiçekler, parkların yanı sıra okul, ibadethane, muhtarlık gibi kurumların bahçelerini de süslüyor.
Bu yıl önceki senelerin yaklaşık üç katı üretim ile 600 bin çiçek yetiştiren Çankaya Belediyesi, parkların yanı sıra ilçedeki resmi kurumlara da destek veriyor.
Okul, muhtarlık, ibadethane, sivil toplum kuruluşu ve kurumların bahçelerine dikilen çiçekler, sıcak yaz günlerinde rengarenk görünümleriyle çevreye güzellik katıyor.
Kadife, Petunya, Aslanağzı, Vinka, Ateş, Horozibiği, Yıldız, Zinya ve Gazanya çiçekleri maviden mora, kırmızıdan sarıya tüm renkleri sergilerken, ibreli bitkiler, geniş yapraklı ağaç türleri ve çalı grupları da bahçelerdeki yerini alıyor.
Yaz başından itibaren yapılan dağıtımlar kapsamında muhtarlıklara 10 binin üzerinde çiçek ve bin adet çeşitli bitki, ibadethanelere 5 bin çiçek ve 2 bin çeşitli bitki dağıtımı yapıldı. Gelen talepler doğrultusunda diğer resmi kurum ile birçok sivil toplum kuruluşu da toplam 35 bin çiçeğin yanı sıra 3 bin çeşitli bitki ile desteklendi.
İlk ve orta dereceli okullara verilen 10 bin çiçek ile 2 bin kadar çeşitli bitki ise güzelliklerinin yanı sıra dikim ve sulama aşamasında ilgilenen öğrenciler için okullarını güzelleştirme heyecanı yaşattı.
YORUM EKLE