Çankaya Belediyesi, 5 yeni kreşi daha hizmete sunuyor

Hizmete Açtığı 11 Kreş Ve 4 Etüt Merkeziyle Okulöncesi Eğitimde Türkiye’nin En Büyük Yerel Yönetimi Olan Çankaya Belediyesi, 5 Yeni Kreşi Daha Çankayalilarin Hizmetine Sunuyor.

Çankaya Belediyesi, 5 yeni kreşi daha hizmete sunuyor
banner230
Hizmete açtığı 11 kreş ve 4 etüt merkeziyle okulöncesi eğitimde Türkiye’nin en büyük yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, 5 yeni kreşi daha Çankayalıların hizmetine sunuyor.
Okulöncesi eğitimde Türkiye’nin en büyük yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, hizmete açtığı Mutluluk Kreşi ve Zafertepe Mahallesi’nde yapımı devam eden kreşlerle birlikte temelini atacağı 3 kreşle Çankayalılara 5 yeni kreş daha kazandıracak. Ata, Yıldızevler ve Çamlıtepe Mahallelerinde yapacağı kreşlerle birlikte Çankaya Belediyesi, 2 bin minik öğrenciye yuva olacak.
Belediye olarak kadınların sosyal ve çalışma hayatına katılabilmesini, çocukların çağdaş ve modern bir eğitim alabilmesini çok önemsediklerini ifade eden Başkan Alper Taşdelen, “Kadınlar hem sosyal hem de ekonomik hayata katılabilmek için en çok da çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir çatı ararlar. Biz, belediyemizin sosyal hizmetlerini planlarken toplumsal cinsiyet eşitliği ilkelerini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Kreşlerimizin varlığı ve çoğaltma amacı da bu çalışmalarımızın bir parçası. O nedenle bu dönem boyunca kapasitemizi 2 bin çocuğa hizmet verebilecek şekilde artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Taşdelen kapasite arttıkça daha çok kadının çalışma yaşamına katılabileceğini ve böylece hem kendi geleceğine hem de ev ekonomisine katkıda bulunabileceğini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE