KOSGEB’den Duyarlı Kadın Girişimciye Plaket

Kosgeb Müdürü Bayram Ali Kukuş, İş Yerinde Ziyaret Ettiği Nihal Atalar'a Plaket Verdi.

KOSGEB’den Duyarlı Kadın Girişimciye Plaket
banner230
Amasya’da uyguladığı sosyal projelerle dikkat çeken gelinlik firması sahibi kadın girişimciye KOSGEB tarafından plaket verildi.
Yaklaşık 3 yıl önce kurduğu gelinlik firmasında gelinlik satışına 18 yaş sınırı koymasıyla dikkat çekmesinin ardından şehit çocuklarına ücretsiz gelinlik vereceğini açıklayan kadın girişimci Nihal Atalar’a, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Amasya İl Müdürlüğü tarafından plaket verildi.
Plaketi iş yerinde ziyaret ettiği evli ve 3 çocuk annesi Atalar’a veren KOSGEB İl Müdürü Bayram Ali Kukuş, “İşletmenin sosyal sorumluluk kapsamında şehit ailelerine ve yakınlarına ücretsiz gelinlik ve bindallı vermesi ve ayrıca daha önce yaptıkları ‘Geline çocuk yakışır. Çocuk geline gelinlik yakışmaz’ sloganıyla 18 yaşında altındaki gelin adaylarına satış yapmama kararı kurum olarak bizleri çok mutlu etti. Bizde bu vesileyle kendilerine plaket verdik” dedi.
KOSGEB’in çeşitli uygulamalarından yararlandığını anlatıp Kukuş’a teşekkür eden Atalar’da ilerleyen süreçte sosyal projeler sürdürmeye devam etmeyi istediğini söyledi.
YORUM EKLE