Vali Ataklı Köyleri Ziyaret Etti

Aksaray Valisi Şeref Ataklı köylerin sorunlarını yerinde tespit etmek vatandaşların taleplerini dinlemek için yaptığı köy ziyaretlerine devam ediyor.4 köyü daha ziyaret eden Vali Ataklı, devlet vatandaş işbirliğinin önemine dikkat çekerek...

Vali Ataklı Köyleri Ziyaret Etti
banner230
Aksaray Valisi Şeref Ataklı köylerin sorunlarını yerinde tespit etmek vatandaşların taleplerini dinlemek için yaptığı köy ziyaretlerine devam ediyor.
4 köyü daha ziyaret eden Vali Ataklı, devlet vatandaş işbirliğinin önemine dikkat çekerek sorunların çözümü, eksikliklerin tamamlanması için hep beraber gayret gösterdiklerini söyledi. Vali Ataklı, beraberinde Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Genel Meclis Üyesi Celalettin Kılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ile merkeze bağlı Çeltek, Doğantarla, Gökçe ve Kızılkaya köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Köy muhtarları görüşerek sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi alan Vali Ataklı, ziyaret ettiği köylerde kadınların taleplerini dinleyerek ihtiyaç duyulan alanlarda halk eğitim merkezinin talebe göre köyler de kurs açabileceğini söyledi.
Aksaray’ın 177 köyü olduğunu ifade eden Vali Ataklı, kamu imkanları ile sunulan hizmetlerin yanında devlet vatandaş işbirliğinde yürütülmesi gereken hizmetlerin olduğunu söyledi. Yapılan yatırım ve hizmetlere köylerde yaşayan vatandaşlar tarafından da sahip çıkılması, aksamaya meydan vermeden bu hizmetlerin devamının sağlanması gerektiğini ifade eden Vali Ataklı, “Köylerimizin eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz. İlçelerimizde ve merkeze bağlı köylerimizin sorun ve ihtiyaçlarının önceliklerine göre planlamaları yaparak bu hizmetleri il özel idaresi ve diğer kamu kurumları eliyle sunmaya gayret ediyoruz” dedi.
Yaptıkları köy ziyaretlerinde vatandaşların sorunlarını doğrudan anlatarak konuya çözüm önerisi de sunduğunu bundan da memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ataklı, “Köylerin ihtiyaçlarını gidermek, vatandaşlarımızı memnun etmek bizim görevimiz. Köylerimizi ziyaret ederek sorunlarını tespit edip, bu sorunları öncelik durumları dikkate alarak bir çalışma programı hazırlıyoruz. Köylerimizin önemli bir eksiği kalmadı. 2015 yılında köy içi kilitli parke taşı uygulamalarını arttırarak devam ettireceğiz. Köylerimize dağıtılan çöp konteynerlerine ilaveler yapıyoruz. Yine içme suyu konusunda bütün köylerimizde yenileme ve bakım çalışmalarını başlatıyoruz. Yol ve asfalt çalışmalarımız hazırlanan programa göre yakın zamanda başlayacak” diye konuştu.
YORUM EKLE