Aksaray’da motosikletler denetim altında

Aksaray’da yaz aylarında şehir içinde vazgeçilmez ulaşım aracı olan motosikletler trafikte kendini göstermeye başlarken, trafik ekipleri de uygulamalarını sürdürüyor.Motosiklet ve elektrikli bisikletlerin trafiğe çıkması ile birlikte Aksaray’da...

Aksaray’da motosikletler denetim altında
banner230
Aksaray’da yaz aylarında şehir içinde vazgeçilmez ulaşım aracı olan motosikletler trafikte kendini göstermeye başlarken, trafik ekipleri de uygulamalarını sürdürüyor.
Motosiklet ve elektrikli bisikletlerin trafiğe çıkması ile birlikte Aksaray’da trafik kazalarında da artış yaşandı. Meydana gelen birçok trafik kazasında elektrikli bisiklet ve motosikletler başta gelirken, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri elektrikli bisiklet ve motosikletler üzerinde yoğun bir uygulama başlattı. Şehrin ana arterleri başta olmak üzere birçok cadde ve kavşakta görev alan trafik polisleri, tüm motosiklet ve elektrikli bisikletleri denetliyor. Ehliyet, ruhsat, plaka ve diğer eksik belgeleri bulunan motosiklet ve elektrikli bisikletler bağlanırken, sürücülerine de gerekli maddelerden cezai işlem uygulanıyor. Uygulamalarda birçok motosiklet de dur ihtarına uymayarak ekiplerden kaçmaya çalışıyor.
YORUM EKLE