Sürücüler ölümle burun buruna

Adıyaman-Malatya Karayolu Balıkburnu mevkiinde yolların dar olması aynı zamanda yol kenarında dikilen çalılıkların temizlenmemesi sonucu yol adeta faciaya davetiye çıkarıyor.Virajlı ve dar yollarda gelen ve giden araçların görüş mesafesini...

Sürücüler ölümle burun buruna
banner230
Adıyaman-Malatya Karayolu Balıkburnu mevkiinde yolların dar olması aynı zamanda yol kenarında dikilen çalılıkların temizlenmemesi sonucu yol adeta faciaya davetiye çıkarıyor.
Virajlı ve dar yollarda gelen ve giden araçların görüş mesafesini engelleyen çalılıklar kazaya davetiye çıkarırken, yoldan geçen sürücüler durumdan şikayetçi olduklarını ve yetkililerin konuya acilen bir çözüm bulmaları gerektiğini belirterek tepki gösterdi.
Yolun dar ve virajlı olmasının yanı sıra bölge halkı tarafından yol kenarına kamyonlarla boşaltılan hayvan gübreleri ise yolun daha da daralmasına ve sürücülerin tepkisine neden oluyor.
Yolu kullanan sürücüler yolun dar ve virajlı olmasına tepki göstererek, “Yollar oldukça dar ve virajlı. Buda yetmiyormuş gibi, yol kenarında çalılıklar ve yol kenarına boşaltılan hayvan gübreleri var. Çalılıklardan dolayı virajlarda gelen araçları göremiyoruz. Bir bakıyorsun virajda araç dibinde. İki araç bile yan yana geçiyor. Bu konuya acilen bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Burada onlarca ölümcül kazalar oldu ve burası hayla eskisi gibi duruyor. Buda demektir ki bu durum kimsenin umurunda değil. Ölen ve yaralanan onca insanımız var. Bizler ilin yetkililerinden çok bir şey istemiyoruz, yolların genişletilmesini ve çalılıkların temizlenmesini istiyoruz. Yollar genişletilemiyorsa bile en azından çalılıklar temizlensin başka bir isteğimiz yok. Yıllardan beri yaşanan bu sorunun artık çözüme kavuşturulması için ilin önde gelenlerinden yardım istiyoruz” diye konuştu
YORUM EKLE