İkbal-der, Aşure Etkinliği Düzenledi

Hicri takvimin ilk ayı Muharrem ve Aşura günü dolayısıyla İkbal-Der, bir program düzenledi.Programa ortaokul, lise, üniversite öğrencileri, dernek yetkilileri ve öğrenci komisyonu sorumluları katıldı. Program dernek konferans salonunda yapıldı.Program...

İkbal-der, Aşure Etkinliği Düzenledi
banner230
Hicri takvimin ilk ayı Muharrem ve Aşura günü dolayısıyla İkbal-Der, bir program düzenledi.
Programa ortaokul, lise, üniversite öğrencileri, dernek yetkilileri ve öğrenci komisyonu sorumluları katıldı. Program dernek konferans salonunda yapıldı.
Program sunuculuğunu Ebu Sadık Anadolu İHL öğrencisi Hüseyin Türkan’ın yaptığı program Musa Polat’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Yapılan açılış ve selamlama konuşmasının ardından Eğitimci Ahmet İşeri konuşma yaptı.
Ahmet İşeri,"Hicret, duaya icabetin adıdır. Hicret, sadece bir yerden bir yere göç etmek değildir. Hicret, Allah’ın izniyle imkanların bittiği yerden imkanların üretileceği yere yapılan yürek fethiydi. Hicret, planlanmış, zemini oluşturulmuş bir harekettir. Peygamber efendimiz en faziletli hicretin, Allah’ın kötü gördüğü şeyi terk etmek olduğunu buyurmuştur. Bizler de günümüzün muhaciri olabiliriz inşallah" şeklinde konuştu
Konuşmanın ardından Bilal Karakurt, Mustafa Yıldırım şiir okudular. Ayrıca Emrah Kaman ve İsa Karaaslan ezgilerini seslendirdiler.
Program, misafirlere verilen aşure ikramı ile sona erdi.
YORUM EKLE