‘Huzurun Başkenti Adıyaman’ Projesi Devam Ediyor

Proje Genel Koordinatörü Bilal Ilicali, Kamu Kurumlarının Müdürlerine Eğitim Seferberliği İle İlgili Bilgi Verdi

‘Huzurun Başkenti Adıyaman’ Projesi Devam Ediyor
banner230
Adıyaman Valiliği’nin destekleri ile yürütülen ‘Huzurun Başkenti Adıyaman’ projesi devam ediyor.
Dünyaca Ünlü Riccon İlhan Doğan tarafından daha önceden Adıyaman’da ki okullarda öğrenciler için yaptığı eğitim seferberliğinin üçüncü ayağında kamu çalışanlarına yönelik yürütülüyor.
Proje Genel Koordinatörü Bilal Ilıcalı, ilk iki etabında okullarda yürütülen projenin, 3. etabının kamu kurum ve kuruluş personeline yönelik olduğunu dile getirdi.
Riccon İlhan Doğan tarafından, öğrencilerin ardından, kuma personeli de ‘Huzurun Başkenti Adıyaman’dan Türkiye’ye Huzur Yayalım’ sloganı ile çeşitli eğitimler veriliyor.
Eğitim seferberliği başlatılan kurumların müdürlerine proje ile ilgili bilgi veren Proje Genel Koordinatörü Bilal Ilıcalı, “Son zamanlarda ülkemizde yaşanan birlik, beraberlik huzur ve kardeşliğimizi bozma yönünde yapılan bu menfur saldırılar sebebiyle hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şiddetin ve saldırıların her türlüsünü esefle kınıyoruz. Son günlerde huzur şehri Adıyaman belli basın ve medya grupları tarafından şiddet örgütlerinin mevcudiyet ve faaliyet gösterdiği bir yer olarak gösterilmesi başta Adıyamanlıları derinden üzmüş ve müteessir etmiştir. Adıyaman’da da diğer illerimizde mevcut olan sıkıntıların birçoğunu Adıyaman’da da görmek mümkündür. Ancak burada üzerini çizerek söylemek gerekirse şiddet faaliyetlerinin ve örgütlerinin merkezi olmadığını söylemek doğru olacaktır ki, gerçekte zaten budur. Adıyaman aldığı huzur şehri unvanını hak ettiğini bir kez daha vakar, sükunet, birlik, beraberlik, kardeşlik ve aklı selim durusuyla ispatlamıştır. Adıyamanlı vatandaşlarımızın ülkemizde yaşanan bu sıkıntılı ve gergin süreçte Türk, Kürt, Alevi, Sünni ayırt etmek sizin birbirine kenetlenmiş milli birlik ve bütünlük şuuru ile hassasiyetlere her zamankinden daha da fazla önem vererek dik duruş sergilemektedir” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE