Büyükşehir’den İşaret Dili Eğitimi

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisiile Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen, engelli bireylerle daha kolay iletişim kurulabilmesi ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla başlatılan...

Büyükşehir’den İşaret Dili Eğitimi
banner230
Adana Kent Konseyi Engelli Meclisiile Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen, engelli bireylerle daha kolay iletişim kurulabilmesi ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla başlatılan işaret dili eğitimi Adana Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda 25 kişinin katılımı ile başladı.
Toplamda 72 saat sürecek işaret dili eğitimini, kendisi de işitme engelli olan eğitmen Burcu Pişkin Aydın veriyor.
Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, "Bu eğitimin amacı, işitme engeli vatandaşlarımızın başta hastaneler olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarında iletişim ile alakalı yaşadıkları aksaklıkların ortadan kaldırılmasıdır. Engelli bireylerin sosyal hayatın içinde daha çok yer almalarını arzuluyoruz. İşaret dili eğitimine başvuruların fazla olması bizleri oldukça memnun etti. Bu kapsamda eğitimlerin devamı gelecek" dedi.
YORUM EKLE