Adana TOHM Kürekçileri Türkiye Kupasına Gidiyor

Kürek Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan “Türkiye Kupası Final Yarışları”na Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezi’nden (TOHM) 4 kadın sporcu gidecek.Adana Kürek Bölge Antrenörleri Umur Demirez ve Doruk Girişmen, İstanbul’da...

Adana TOHM Kürekçileri Türkiye Kupasına Gidiyor
banner230
Kürek Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan “Türkiye Kupası Final Yarışları”na Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezi’nden (TOHM) 4 kadın sporcu gidecek.
Adana Kürek Bölge Antrenörleri Umur Demirez ve Doruk Girişmen, İstanbul’da Maltepe Sahili Kürek Parkuru’nda 29 Ekim Perşembe günü yapılacak olan yarışmalara sıkı bir şekilde hazırlandıklarını söylediler.
Antrenör Demirez, Maltepe parkurunda ilk kez kürek yarışlarının düzenleneceğini, parkurda uyum sorunu yaşamayacaklarını ifade ederek şöyle devam ettiler:
“Aylardır sistemli bir şekilde müsabakalara hazırlanıyoruz. Gerçekleştirilecek yarışmaya Türkiye’nin en iyi sporcuları katılacak. TOHM olarak yılın 12 ayı spor yapıyoruz. Hava koşulları kentimize çok uygun. Bunu bir avantajımızı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Müsabakada sporcularımızın kürsüye çıkacağına inanıyoruz. Bizlere her konuda destek veren, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’a ve Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak’a teşekkür ederiz.”
Haftanın yedi günü çift antrenman yaptıklarını belirten Demirez ve Girişmen, TOHM Antrenörü Marko Veselinovic ile sistemli ve koordineli çalıştıklarını sözlerine eklediler.
İstanbul’da gerçekleştirilecek Türkiye Kupası Final Yarışları’na katılacak olan antrenör ve sporcuların isimleri şu şekilde:
Antrenör: Umur Demirez, Sporcular: Didem Sürer, Sevde Nur Ergin, Cansu Demir ile Asena Bozkurt.
YORUM EKLE