Adana BTÜ Laboratuvarları Akredite Oldu

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ), uzun ve yoğun çalışmalar sonucunda bir yıl gibi kısa bir sürede akademisyenlerin ve alanında uzman kadronun yoğun çalışmaları ile TSE/EN ISO 17025 standardı çerçevesinde gerekli olan kalite...

Adana BTÜ Laboratuvarları Akredite Oldu
banner230
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ), uzun ve yoğun çalışmalar sonucunda bir yıl gibi kısa bir sürede akademisyenlerin ve alanında uzman kadronun yoğun çalışmaları ile TSE/EN ISO 17025 standardı çerçevesinde gerekli olan kalite ve teknik sistemini hazırlayarak, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından yapılan denetimi başarı ile geçti.
Yapılan deneylerde geçerli, yasal otoriterlerce kabul edilir teknik sonuçlar vermeyi ve iş memnuniyetini gerçekleştirmeyi hedefleyen Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Laboratuvarları olan Gıda, Malzeme, Makine, Maden ve İnşaat Mühendisliği Laboratuvarları kapsamında 11 adet analizden akredite oldu. Böylece Adana BTÜ, akredite olduğu çoğu analizde ülkemizde bulunan akredite olmuş üniversiteler kapsamında tek üniversite olmanın gururunu yaşadı.
YORUM EKLE