Bu yıl 10. su düzenlenen Antalya YÖREX fuarına katılan, Nevşehir standında NTSO, NTB ve ÜTSO başkanlar ve yönetim kurullarıyla birlikte misafirlerini ağırlayan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, yerel ürünlerin coğrafi işaretlemesinin yapılmasının büyük önemine dikkat çekti.

Peri Kızı Ayşe Paslanmaz Şereflikoçhisar Festivali Şiir Şöleni’ne Katıldı Peri Kızı Ayşe Paslanmaz Şereflikoçhisar Festivali Şiir Şöleni’ne Katıldı

NEVŞEHİR(MHA) Fuarın açılışına da katılan Açıkgöz, Nevşehir'i fuarda temsil eden Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası'na ayrı ayrı teşekkürlerini belirten AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "Öncelikli tüm Nevşehirli hemşehrilerimizi selamlıyorum. Fuar son derece güzel ve etkin geçiyor. Ülkemizin en önemli değerlerinden Kapadokya standımıza da büyük bir ilgi var. Bölgemizin ürünlerinin tanıtımını burada yapıyoruz. Yerel ürünlerimizin coğrafi işaretlemesinin ne kadar önemli olduğunu burada bir kez görmüş olduk. YÖREX fuarı bu anlamda oldukça önemli ve katılım son derece yüksek. Nevşehir'den 70 -80 dolayında iş insanımızda burada. Onlara da teşekkür ediyorum. Ancak ben şunu burada bir kez belirtmek isterim ki, yerel ürünlerimizin coğrafi işaretlemesini yapıp ülkemize ve bölgemize değer katmamız büyük önem taşıyor. Kabak çekirdeğimizin, kuru üzümümüzün, simidimizin coğrafi işaretlemesini yaparak Avrupa Birliği normlarında ülkemize ve ilimize katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Fuarda bu yılda Nevşehirimizi temsil eden Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odamıza, Nevşehir Ticaret Borsamıza, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odamıza, Oda başkanlarımıza, yönetim kurullarına, üyelerine ve buraya katılan tüm iş insanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.