Türkiye İş Dünyasının Başkanı Ürdün’de Bulunan Salt Türk Şehitliğini Ziyaret Edip Çelenk Koydu

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği Ürdün’de Salt Türk Şehitliği’ni ziyaret etti.Nezaket Emine Atasoy, Birinci Dünya Savaşında 24-26...

Türkiye İş Dünyasının Başkanı Ürdün’de Bulunan Salt Türk Şehitliğini Ziyaret Edip Çelenk Koydu
banner230
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği Ürdün’de Salt Türk Şehitliği’ni ziyaret etti.
Nezaket Emine Atasoy, Birinci Dünya Savaşında 24-26 Mart 1918 tarihleri arasında Ürdün Krallığı sınırları içerisinde bulunan Salt bölgesinde İngilizlere karşı savaşan ve şehit düşen 4. Ordunun 48. Tümeni ile 143,145 ve 191. Piyade Alayına mensup Türk subay ve astsubay erbaş ve erlerin naaşlarının bulunduğu Salt Türk Şehitliğini ziyaret ederek çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.
Nezaket Emine Atasoy Salt Türk Şehitliğinde yapmış olduğu açıklamada, "Birinci Dünya savaşında İngilizlere karşı yurdumuzun sınırlarını korumak için vermiş oldukları mücadele sonunda hayatlarını kaybederek şehit düşen kahraman 300 Türk Askerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum, ruhları şad mekanları cennet olsun" dedi.
YORUM EKLE