Devrek Metem Yeni Proje İle İlgi Çekmeye Devam Ediyor

Devrek’te faaliyetlerini sürdüren Devrek Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) yeni projesi ile ilgi çekmeye devam ediyor.Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyetlerini sürdüren METEM yeni projesi ile eğitim alanı ve diğer birimlerin ilgisini...

Devrek Metem Yeni Proje İle İlgi Çekmeye Devam Ediyor
banner230
Devrek’te faaliyetlerini sürdüren Devrek Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) yeni projesi ile ilgi çekmeye devam ediyor.
Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyetlerini sürdüren METEM yeni projesi ile eğitim alanı ve diğer birimlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Daha önce yapmış olduğu AB projeleri ile 10 öğretmen ve 66 öğrencisini çeşitli ülkelerde proje çalışmasına gönderen METEM, hazırlamış olduğu “Otomasyona Dayalı Sistemlerde Kalite Yönetimi ve Verimlilik” adlı AB projesi ile yine gündemde. Kaynağının, Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ve IPA İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı tarafından karşılandığı proje ile ilgili bilgi veren Metem Müdürü Recep Kıyısın,”Bu proje ile meslek liselerinde görev yapan ve kendini otomasyon konusunda yetiştirmek isteyen öğretmenler yurt dışında proje çalışmalarında bulunacaklar. Devrek METEM in sahibi olduğu projenin diğer yurt içi ortakları Çaycuma Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile Amasya-Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuştur. Proje faaliyetleri üç aşamada yürütülecek olup 10 kişilik gruplar halinde ikişer hafta süre ile toplam 30 meslek öğretmeni Almanya Belçika ve Avusturya da proje faaliyetlerine katılacaklar. Bu proje sayesinde sanayinin vazgeçilmezleri arasında yer alacağı öngörülen “otomasyon teknolojileri “konusunda öğretmenlerimizin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Meslek Liselerinde çalışan ve kendisini otomasyon konusunda yetiştirmek üzere proje kapsamında hafta sonu birinci aşamada 10 öğretmen Avusturya-Viyana, ikinci aşamada Almanya -Frankfurt ve Üçüncü aşamada ise Belçika- Brüksel’e gidecekler.
Seyahat öncesinde Kaymakam Yakup Güney’i makamında ziyaret eden heyete başarılar dileyen Güney,” Ülkemizi ve özellikle de ilçemizi en iyi şekilde tanıtacağınızdan hiç şüphem yok. Devrek’in bastonunu mutlaka götürün ve gittiğiniz ülkelerde ürünümüzü ve ürünümüzle ilgili tanıtıcı broşürleri de mutlaka hediye edin. Dış ülkelerde bundan güzel reklam olmaz bastonumuz açısından görevlerinizde şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE