Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun:

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, “üç Ayların Manevi İkliminde İstifade Edelim”

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun:
banner230
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, manevi iklimi insanlığı çepeçevre saran bu manevi atmosferden istifa etmeninin tam zamanı olduğunu söyledi.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, üç ayların 20 Nisan Pazartesi günü başladığını belirterek, “Manevi iklimi insanlığı çepeçevre saran bu manevi atmosferden istifa etmeninin tam zamanıdır. Sevgili Peygamberimiz, mübarek üç aylar için, ‘Recep Allah"ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ise ümetimin ayıdır’ buyurmuşlardır. Resulullah, Ramazan ayı dışında en fazla Recep ve Şaban aylarında oruç tutmuşlardır. Recep ayı girdiğinde de, “Allah’ım, bize Recep ve Şaban’ı mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” diye dua etmiştir” dedi.
Coşkun, “İnsanlığın kan, gözyaşı, fitne ateşi ile çepeçevre sarıldığı, dünyamızı aydınlatan güneşin çepçevre karabulutlarla sarıldığı bir alemde bize düşen manevi iklimin nimetlerinden istifade etmektir. Mübarek üç aylar vesilesi ile Yozgatlı hemşerilerime, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne üç ayların, hayır, mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE