Sorgun Belediyespor Tekvandocuları Türkiye Şampiyonasına Katılacak

Sorgun Belediyespor tekvandocuları Türkiye Şampiyonasına katılacak.11-13 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de yapılan okullar arası tekvando grup müsabakalarında Sorgun Belediyespor Tekvandoculardan Eren Arslan Becene, Enbiya Talha Biçer ve Duygu...

Sorgun Belediyespor Tekvandocuları Türkiye Şampiyonasına Katılacak
banner230
Sorgun Belediyespor tekvandocuları Türkiye Şampiyonasına katılacak.
11-13 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de yapılan okullar arası tekvando grup müsabakalarında Sorgun Belediyespor Tekvandoculardan Eren Arslan Becene, Enbiya Talha Biçer ve Duygu Kay isimli sporcular Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Kayseri’de yapılan okullar arası Tekvando grup müsabakalarına 18 ilin katıldığını söyleyen Sorgun Belediyespor Tekvando antrenörü Ahmet Turan Dinçer ,“İlçemiz orta okullarından 10 sporcunun katıldığı müsabakalar çok çekişmeli maçlara sahne oldu. Müsabakanın ilk gününde Milli Egemenlik Orta Okulundan Eren Arslan Becene, 41 kg’ da tüm rakiplerini rahat bir şekilde geçerek kilosunda şampiyon oldu. Müsabakanın ikinci gününde ise Mehmet Akif Ersoy Orta Okulundan Enbiya Talha Biçer, bronz madalya, yine Milli Egemenlik Orta Okulundan Duygu Ay, 59 Kg’da rakiplerini eleyerek gümüş madalya kazandı. O üç sporcumuz Konya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandılar” dedi.
YORUM EKLE