Kadışehri İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri Amasya’yı Gezdi

Yozgat’ın Kadışehri Kaymakamlığı 6 ve 7’inci sınıf öğrencilerine yönelik hazırladığı “Geziyorum, eğleniyorum, öğreniyorum” projesi kapsamında öğrencileri Amasya’ya geziye gönderdi.Bütün masrafları kaymakamlık tarafından...

Kadışehri İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri Amasya’yı Gezdi
banner230
Yozgat’ın Kadışehri Kaymakamlığı 6 ve 7’inci sınıf öğrencilerine yönelik hazırladığı “Geziyorum, eğleniyorum, öğreniyorum” projesi kapsamında öğrencileri Amasya’ya geziye gönderdi.
Bütün masrafları kaymakamlık tarafından karşılanan gezide 8 gün de 8 okulda 420 öğrenci Amasya’yı gezme fırsatı bulacak. Proje dahilinde ilk olarak Kadışehri İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri Amasya gezdi. Gezide öğrenciler, Arkeoloji Müzesi, Aşıklar Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Kral Kaya Mezarlıkları ve II.Beyazıd Cami ve Külliyesini ziyaret etti. Ayrıca Macit Eren Fen Lisesi’ni de ziyaret edilerek önümüzdeki yıllarda TEOG Sınavına girecek olan öğrencilerin hedef koymasına ve motive olmasına yardımcı olundu. Amasya Şehzadeler Parkında yürüyüş yapan ve fotoğraf çektiren grup Ziyaret Kasabası’nda mesire alanında mangal yapıp eğlendikten sonra Kadışehri’ne döndüler.
YORUM EKLE