Akdağmadeni Nene Hatun Meslek Lisesi Öğrencilerinin Avrupa Gezisi Tamamlandı

Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Eğitimde Drama Yaklaşımlarının 0-6 yaş çocuk eğitimlerinde uygulanması” adlı Avrupa birliği projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı.Akdağmadeni...

Akdağmadeni Nene Hatun Meslek Lisesi Öğrencilerinin Avrupa Gezisi Tamamlandı
banner230
Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Eğitimde Drama Yaklaşımlarının 0-6 yaş çocuk eğitimlerinde uygulanması” adlı Avrupa birliği projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı.
Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Proje kapsamında 4 farklı ilde faaliyet gösteren okulların yer aldığı faaliyette 32 öğrenci ile onlara refakat eden 4 öğretmenin Avrupa gezisi tamamlandı. Almanya’nın Augsburg şehrinde yürütülen ve 21 gün süren faaliyet kapsamında öğrenciler eğitim ve staj faaliyetine katılma imkanı buldu.
Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdullah Abaylı, okul öncesi eğitimde çok önemli bir yeri bulunan drama alanında katılımcılarımız proje kapsamında Almanya’nın Augsburg şehrinde okul öncesi eğitim kurumlarında drama uygulamalarını bizzat yerinde inceleyip staj yapma fırsatı bulduklarını belirterek, “ Bu proje sonunda, öğrencilerimiz drama teknikleri konusunda Avrupa düzeyinde önemli kazanımlar elde ettiler. Mesleki kazanımların dışında dilsel, sosyal ve kültürel anlamda da kendilerine Avrupa Katma Değeri sağlama imkanı yakaladı” dedi. Katılımcılar mesleki faaliyetlerin dışında sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında da önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Abaylı, “ Bu kapsamda öğrencilerimiz Çek Cumhuriyetine ve Avusturya’ya yapılan kültürel gezilere katılarak farklı ülke kültürlerini yerinde görme ve tanıma şansına sahip oldular” diye konuştu.
YORUM EKLE