Yüsem Bulgaristan’dan Gelen Gençleri Eğitecek

Yüsem Genel Sekreteri Serap Türkyılmaz Bulgaristan'dan Gelen Türklere Eğitim Verileceğini Söyledi.

Yalova 04.08.2015, 17:13
Yüsem Bulgaristan’dan Gelen Gençleri Eğitecek
banner230
Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM), bu yıl uluslararası eğitim verdiği ülkeler arasına Bulgaristan’ı da katıyor. Bulgaristan’dan gelecek olan Türklere bilgisayar, turizm ve otelcilik eğitimleri verilecek.
YÜSEM eğitimlerini yıl boyu sürdürüyor. Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile işbirliğiyle süren eğitimler dahilinde Türk dünyasından gelen gençlere mesleki eğitimler veriliyor. Bugüne kadar Kosova ve Gürcistan’dan gelen gençlere yönelik süren eğitimlere bir ülke daha katılıyor. Bu yıl Bulgaristan’dan gelecek gençlere bilgisayar, turizm ve otelcilik eğitimleri verilecek.
YÜSEM bünyesinde süren eğitimler hakkında bilgi veren YÜSEM Genel Sekreteri Serap Türkyılmaz, "Yetenek sınavlarına yönelik teknik eğitimlere ara vermeden devam ediyoruz. 2015/2016 yılında teknik eğitimleri daha da arttırmayı hedefliyoruz. İş güvenliği eğitimlerine de ağırlık vereceğiz. Özellikle yüksekte çalışanlara yönelik eğitimleri önemsiyoruz. Zira bu eğitimler hayat kurtarıyor.
Şu anda Eczacı Yardımcılığı Tıbbi Sekreterlik eğitimleri çok güzel gidiyor. Eczacılar Odası ile de bu konuda işbirliği yaptık. Onların desteğini de alıyoruz. Eczacılıkla ilgili teknik eğitimleri onlar veriyorlar diğer eğitimleri ise YÜSEM veriyor. Çok güzel bir işbirliği yakaladık. Eylül ayı itibarı ile bu eğitimleri yeniden başlatıyoruz. Yangın eğitimleri ise ara vermeden tüm yıl boyunca sürdürülüyor. Yalova Üniversitesi içerisinde İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu var. Oradaki hocalarımızla birlikte Türkiye’nin her yerinden gelenlere eğitim veriyoruz. Her ay bir iki grup mutlaka eğitim alıyor. Başka ülkelerden gelenlere verdiğimiz mesleki eğitimlere ağırlık veriyoruz. Bu kapsamda TİKA ile işbirliği yapıyoruz. Makedonya’dan ve Gürcistan’dan gelenlere yönelik eğitimler veriyorduk. Bu ülkeler arasına Bulgaristan da ekleniyor. Kosova’dan gelenlere ağırlıklı olarak kuaförlük eğitimi verilirken Bulgaristan’dan gelenlere turizm, otelcilik ve bilgisayar ağırlıklı eğitim verilecek" dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@