Yalova "Gölge Meclis" Projesine Alındı

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında sivil toplum diyalogu 3. siyasi kriterler projesi olan "gölge meclis" projesi Yalova’da da hayata geçiriliyor.Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve merkezi Bulgaristan’ın...

Yalova "Gölge Meclis" Projesine Alındı
banner230
Avrupa Birliği ve Türkiye arasında sivil toplum diyalogu 3. siyasi kriterler projesi olan "gölge meclis" projesi Yalova’da da hayata geçiriliyor.
Ankara üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve merkezi Bulgaristan’ın Sofya şehrinde bulunan Center Of Women’s Studies and Policies’in de proje ortağı olduğu gölge meclis eğitimleri Yalova Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi. Eğitime Yalova Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl ve kurulacak olan gölge mecliste yer alacak kadınlar katıldı. Yalova’nın da aralarında bulunduğu 3 ilde daha projenin hayata geçirilmesine karar verildi.
Yalova Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl, "Projenin üç il veya ilçede gerçekleştirilecek. Yalova’yı seçme sebeplerinin belediye meclisindeki kadın oranları, kent konseyi ve kadın meclislerinin çalışmaları olduğu vurgulandı. Bu da bizleri onurlandırdı. Gölge meclis projesi sayesinde artık kadınlar her alanda olacak. Bizim de siyasette gözümüz var. Bu işi en iyi yapacağına inandığımız kadınları yetiştireceğiz. 9 Haziranda ilk gölge meclis toplantımızı düzenleyecek ve kentimize dair neler yapacağımızı ele alacağız" dedi.
YORUM EKLE