Bonus Hoca Çiftlikköy’de Öğrencilere Seminer Verdi

Türkiye’de Bonus Hoca olarak bilinen uzman eğitimci Süleyman Beledioğlu, Yalova Çiftlikköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkili öğrenme konulu seminere katıldı. Beledioğlu, Çiftlikköy’deki öğrencilere sınava hazırlıkla ilgili bilgiler...

Bonus Hoca Çiftlikköy’de Öğrencilere Seminer Verdi
banner230
Türkiye’de Bonus Hoca olarak bilinen uzman eğitimci Süleyman Beledioğlu, Yalova Çiftlikköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkili öğrenme konulu seminere katıldı. Beledioğlu, Çiftlikköy’deki öğrencilere sınava hazırlıkla ilgili bilgiler verdi.
Çiftlikköy ve Taşköprü’den üniversite sınavına girecek olan lise öğrencilerinin yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, Çiftlikköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Perihanoğlu ve okul idarecileriyle öğretmenlerin de yer aldığı seminer renkli görüntülere sahne oldu.
Süleyman Beledioğlu, Çiftlikköy’de de yaklaşan LYS sınavı öncesinde öğrencilere LYS ile YGS sınavlarının birbirinden farklılıklarını dile getirerek, farklı bilgilerin ölçüldüğü bu sınavlara nasıl çalışılması gerektiğini aktardı.
Beledioğlu, “Bugüne kadar YGS sınavında 30 tane Türkiye birincisi çıktı. Ama bu 30 Türkiye birincisinin hiçbiri, Haziran ayındaki sınavda derece yapamadı. Bakın, bunun yanıtı, sizin nasıl çalışacağınızı da ortaya koyuyor” diye konuştu. Beyine en son giren bilginin üstte tutulduğunu aktaran Beledioğlu, “Ders çalıştıktan sonra 15 dakika bilgisayardan, televizyondan uzak durun, yoksa çalıştıklarınız beyninizden silinir. İnsan beyni daima son gelen bilgiyi öne alır” dedi.
Sınav ortamıyla, sınava hazırlanılan ortamın eş olmamasının da sınav esnasında motivasyonu etkilediğini örneklerle anlatan Beledioğlu, “Ders çalışırken müzik dinlemeyi seviyorsunuz. Sınav salonunda ise müzik yok, sessizlik var. O yüzden ders çalıştığınız ortamın sessiz sakin olması önemli” diye konuştu.
YORUM EKLE