Vanlı Halkoyunları Ekibi Grup Birincisi Oldu

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Van Gençlik Merkezleri Halkoyunları Ekibi, Doğu Anadolu Bölge Halkoyunları Yarışması’nda grup birinci oldu.Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından...

Vanlı Halkoyunları Ekibi Grup Birincisi Oldu
banner230
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Van Gençlik Merkezleri Halkoyunları Ekibi, Doğu Anadolu Bölge Halkoyunları Yarışması’nda grup birinci oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından Bitlis’in Ahlat ilçesinde Hakkâri, Şırnak, Siirt, Muş, Kocaeli, İstanbul, Ankara, Şırnak, Bitlis ve Van illerinden toplam 48 ekibin katıldığı Doğu Anadolu Bölge Halkoyunları Yarışması’nda Van Gençlik Merkezleri Halkoyunları Ekibi, düzenlemeli dalda grup birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. Yapılan ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halkoyunları Eğitmeni Necmeddin Yaşlak, “Öncelikle farklı illerden gelerek Doğu Anadolu Bölge Halkoyunları Yarışmaları’na katılarak dereceler elde eden bütün ekiplerimizi tebrik ediyoruz. Bizlerde burada ilimize ve yöremize ait en güzel oyunları sergileyerek gençler düzenlemeli dalda birinci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandık. Buradan Van Gençlik Merkezleri Halkoyunları ekibimizde en güzel oyunlarını sergileyerek ekibimizi Türkiye finaline taşıyan bütün sporcularımızı tebrik ediyoruz. Van Gençlik Merkezleri Halkoyunları Ekibimiz adına desteklerinden dolayı Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç’a da teşekkür ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE