Van’da Bediüzzaman İçin Mevlid Okutulacak

Van’da Bediüzzaman Said Nursi için 8 Ağustos Cumartesi günü Mevlid-i Şerif okutulacak.Yeni Asya Gazetesi Van temsilciliği tarafından organize edilen mevlid, 8 Ağustos Cumartesi günü Hz. Ömer Camii’nde yapılacak. 7 Ağustos Cuma günü Van’a...

VAN 05.08.2015, 11:34
Van’da Bediüzzaman İçin Mevlid Okutulacak
banner230
Van’da Bediüzzaman Said Nursi için 8 Ağustos Cumartesi günü Mevlid-i Şerif okutulacak.
Yeni Asya Gazetesi Van temsilciliği tarafından organize edilen mevlid, 8 Ağustos Cumartesi günü Hz. Ömer Camii’nde yapılacak. 7 Ağustos Cuma günü Van’a gelecek olan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz ve eşi gazeteci yazar Yasemin Güleçyüz, gün boyu ictimai ve ailevi meseleler üzerinde sohbet ve sunumlar yapacaklar. Yukari Norşin Camii okuma salonunda yapılacak olan etkinliğe tüm Van halkı davet edildi.
Yeni Asya Gazetesi Van temsilcisi Ahmet Yaprak, “Van mevlidini yapmamızdaki amaç bölgede var olan nahoş olayları manevi atmosfere taşıyarak bir nebze de olsun toplumsal barışa katkı sağlamak. Bu amaçla başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez başta olmak üzere siyasi parti temsilcilerini ve yerelde de Van mülki idare amirlerini mevlidimize davet ettik. İnşallah Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin şahsı maneviyesine yakışır bir ev sahipliği yaparız” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@