Vali Taşyapan İşgem’i Ziyaret Etti

Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van İş Geliştirme Merkezi’ni (İŞGEM) ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.Küçük girişimcilerin iş kurmasını ve işlerini geliştirmesini desteklemek, kolaylaştırmak, dolayısıyla da işletmelerin hayatta...

Vali Taşyapan İşgem’i Ziyaret Etti
banner230
Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van İş Geliştirme Merkezi’ni (İŞGEM) ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Küçük girişimcilerin iş kurmasını ve işlerini geliştirmesini desteklemek, kolaylaştırmak, dolayısıyla da işletmelerin hayatta kalma ve büyüme olanaklarını artırmak amacıyla kurulan Van İŞGEM, Vali İbrahim Taşyapan tarafından ziyaret edildi. Vali Taşyapan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette; İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Selçuk ve Van Sanayici ve İşadamları Derneği (VASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çaldağ ile görüşerek, Van’daki girişimcilere yönelik çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Taşyapan daha sonra Van İŞGEM bünyesinde farklı alanlardaki üretim tesislerini gezerek üretim aşamalarını inceledi ve çalışanlarla kısa süre sohbet etti. Bölgedeki sorunların çözümünde yöre insanın katkısının şart olduğu düşüncesi ile kurulan Van İŞGEM ise, "Van İŞGEM büyüyor" adlı yeni projeyle 60 firma ile 600 çalışana sunduğu desteklerle Van’da istihdama ve sanayinin gelişimine önemli katkı sağlıyor.
YORUM EKLE