Engelliler İçin Engelli Aracı Şarj İstasyonu Ve Wc

Van Büyükşehir Belediyesi Fekiyê Teyran ve Kurtuluş parklarına birer adet engelli aracı şarj istasyonu ile engelli kadın ve erkekler için bir tuvalet kurdu.Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube...

VAN 30.07.2015, 13:48
Engelliler İçin Engelli Aracı Şarj İstasyonu Ve Wc
banner230
Van Büyükşehir Belediyesi Fekiyê Teyran ve Kurtuluş parklarına birer adet engelli aracı şarj istasyonu ile engelli kadın ve erkekler için bir tuvalet kurdu.
Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata uyum sağlamaları için ve yaşam standartlarını yükseltmek adına fiziksel çevrede erişilebilir yapılar oluşturmaya çalışıyor. Bu amaçlar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından Fekiyê Teyran ve Kurtuluş parklarına iki adet engelli aracı şarj istasyonu ile rahat ulaşılabilecek kadın ve erkek engelliler için WC yaptı.
Parklara kurulan engelli araç şarj istasyonu ile akülü araç kullanan engelli vatandaşlar araçlarını rahatlıkla şarj edebilecek. Aynı anda üç adet akülü aracın şarj edilebileceği istasyonların kentin diğer noktalarında da hizmete konulması planlanıyor. Yapılan bu hizmetlerle engelli vatandaşlar, ’yolda kalırım’ korkusu olmadan dışarı çıkabilecek. Şarj istasyonları 24 saat engelli vatandaşlara hizmet verecek.
Engelli vatandaşlar ise, hizmetten memnuniyetlerini dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@