BTP Van Halkından Destek İstedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Van halkından partilerini desteklemelerini istedi.Parti binasında bir açıklamada bulunan BTP Van İl Başkanı Mehmet Şakir Gül, seçim...

BTP Van Halkından Destek İstedi
banner230
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Van halkından partilerini desteklemelerini istedi.
Parti binasında bir açıklamada bulunan BTP Van İl Başkanı Mehmet Şakir Gül, seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdikten sonra BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yazılı açıklamasını basın mensuplarıyla paylaştı. BTP Genel Başkanı Baş’ın 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Van halkından destek istediği belirtilirken, açıklamada şunlara yer verildi. “30 yılımızı vermiş olduğumuz milli ekonomi modelinin kısaca özetlemek gerekirse, bin 500 TL vatandaşlık maaşı verilecek, asgari ücret 4 bin TL olacak, yıllık geliri bin TL’nin altında olanlardan vergi alınmayacak, ev hanımlarına emekli hakkı olarak bin 500 TL verilecek, emekli maaşı 5 bin TL olacak, çiftçi kardeşlerimiz devlet garanti altında çalışacak, topraksız köylülere devlet ücretsiz toprak verecek, yer altı kaynaklarımız devlet -millet işbirliğiyle çıkarılacak ve herkes yararlanacak, üniversite sınavları kaldırılacak, çocuk maaşı 150 TL olacak, evsizlere faizsiz kredi verilecek, öğrencilere karşılıksız burs verilecek, sanayici, nakliyeci esnafa faizsiz kredi verilecek, ücretsiz elektrik dağıtılacak, evlenenlere faizsiz kredi verilecek, kimsesiz yaşlılara maaş bağlanacak ve tam istihdam sağlanılacak. Bu kapsamda 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Van halkının Bağımsız Türkiye Partisi demelerini istiyorum” denildi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273