Uşak’ta Karaağaç Mahalle Konağı’nda Sona Yaklaşıldı

Uşak Belediyesi yapımına devam edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Mahalle Konağı’nın kaba inşaatının sonuna yaklaştı.Uşak Belediyesi kentteki 19 mahallede yapmayı planladığı mahalle konakları projesinde çalışmalarını sürdürüyor....

Uşak’ta Karaağaç Mahalle Konağı’nda Sona Yaklaşıldı
banner230
Uşak Belediyesi yapımına devam edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Mahalle Konağı’nın kaba inşaatının sonuna yaklaştı.
Uşak Belediyesi kentteki 19 mahallede yapmayı planladığı mahalle konakları projesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda ilk adım Karaağaç Mahallesi’nde atılırken, yerleri belirlenen ve yer belirleme çalışmaları devam eden mahallelerde de yakın zamanda yeni mahalle konakları yükselmeye başlayacak. Karaağaç Mahallesi’nde yapımına devam edilen ve terör saldırısında şehit düşen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın isminin verildiği konakta kaba inşaatın sonuna yaklaşıldı. 2015 yılı içinde bitirilecek konak mahallenin demografik yapısını da dikkate alan bir hizmet anlayışı ile açılacak.
Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Mahalle konağımızın bitmesiyle birlikte örnek projemizi halkımıza somut olarak gösterme imkanına sahip olacağız” dedi.
Projeyi başından bu yana önemsediklerini kaydeden Cahan, “Mahalle konaklarımız mahallelerimize ayrı bir hava katacak. Her mahalleye düşündüğümüz konaklarımızla mahallelerimizin kültürünü yaşatacağız ve yeni nesillere sevdireceğiz. Bu konuda ilk adımını attığımız Karaağaç Mahallesi’nde yer alan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Mahalle Konağı’nda ise çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Konağımızın sona ermesi ile beraber Karaağaç Mahallemizde bulunan sağlık ocağımızı da konağa taşımak suretiyle modern bir yapıya kavuşturacağız. Mahalle konağımızda belediyecilik hizmetlerine ulaşılması konusunda da kolaylık sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.
Konakların faydaları ile vatandaşı da mutlu edeceğinin altını çizen Cahan, mahalle konaklarıyla bölgelerin sosyal yaralarına da parmak basılacağını dile getirdi.
YORUM EKLE