Erbaa’da Okullar Ligi Projesi

Tokat’ın Erbaa ilçesinde genç sporcuların yetiştirilmesi ve sporun sevdirilmesi amacıyla Okullar Ligi başladı.Erbaa Belediyesi öncülüğünde ilkokul, ortaokul ve lise okul takımlarının yer aldığı Okullar Ligi Projesi için Erbaa Belediyesi,...

Erbaa’da Okullar Ligi Projesi
banner230
Tokat’ın Erbaa ilçesinde genç sporcuların yetiştirilmesi ve sporun sevdirilmesi amacıyla Okullar Ligi başladı.
Erbaa Belediyesi öncülüğünde ilkokul, ortaokul ve lise okul takımlarının yer aldığı Okullar Ligi Projesi için Erbaa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Protokolün imza töreninde konuşan Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Erbaa’yı spor konusunda bölgede model yapmayı amaçladıklarını söyledi. Genç sporcular yetiştirmek istediklerinin altını çizen Başkan Yıldırım, “Sporun sadece bir hobi olma yanında, aynı zamanda gençlerin geleceğini idame ettirebileceği bir alan olduğunu da önemle belirtmemiz gerekiyor. Bugün profesyonel ligler dışında Bal liginde oynayan bir futbolcu dahi geçimini buradan sağlayabilecek kadar önemli paralar kazanıyor” dedi.
Erbaa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Uzun ise bu tip organizasyonlarla gençleri spora teşvik etmeyi arzu ettiklerini ifade ederek, “Hedefimiz sadece futbolda değil bütün spor dallarında, olimpiyatlarda temsil edecek sporcular yetişsin milli takımlarda oynayacak sporcular yetişsin istiyoruz. Bu sebeple okullar ligi organizasyonunu başlattık” diye konuştu.
Erbaaspor Teknik Direktörü Cumhur Akbay da projenin yetenekli çocukların keşfedilip spora kazandırması adına yararlı olduğunu kaydetti.
37 OKUL TAKIMI MÜCADELE EDECEK
Okullar Ligi Projesi, Erbaa Belediyesi öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, okulların beden eğitimi öğretmenleri, Erbaa merkez ve köy okullarının katkılarıyla başlatıldı. Küçük, yıldız ve genç kategorilerinde 10 bayan futbol takımının da mücadele ettiği okullar liginde küçük, yıldız ve genç erkekler kategorisinde toplam 37 okul takımı mücadele ediyor. Yaklaşık 15 hafta sürecek okullar liginde maçlar, halı saha ve organize sanayi bölgesi yanında bulunan sentetik sahada oynanacak.
YORUM EKLE