Temiz Bir Çevre İçin Belediye-öğrenci İşbirliği

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi, Kumbağ İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile birlikte Kumbağ sahilinde temizlik çalışması yaptı.Yaklaşan yaz ayları öncesi Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerinin sahil şeridinde gerçekleştirdiği...

Temiz Bir Çevre İçin Belediye-öğrenci İşbirliği
banner230
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi, Kumbağ İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile birlikte Kumbağ sahilinde temizlik çalışması yaptı.
Yaklaşan yaz ayları öncesi Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerinin sahil şeridinde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına dahil olan öğrenciler, sahil şeridinde bulunan taş parçaları, pet şişe, cam şişe ve diğer atıkların temizlenmesine yardımcı oldu.
AMAÇ ÖĞRENCİLERE TEMİZLİK ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK
Plajda yapılan çalışmalara Kumbağ İlk ve Ortaokulu öğretmenleri de destek verirken Okul Müdürü İbrahim Murat Kara yaptığı açıklamada bu tür etkinlikleri her sene yaptıklarını, öğrencilerine temizlik alışkanlığı kazandırmak için toplum hizmeti çalışmalarında gönüllü olarak yer aldıklarını, temiz bir çevre ve temiz plaj için örnek oluşturmak üzere Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerine dahil olarak sahili beraber temizlediklerini belirtti.
Kumbağ sahilinde yapılan temizlik çalışmalarına destek veren Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ise "Çevre temizliği bilincinin oluşturulması ve sağlıklı çevrenin öneminin vurgulanması amacıyla öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte Kumbağ sahilini temizlemeye başladık. Önemli olan temizlemek değil, temiz olanı korumak" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE