Sakatlar Derneği Çerkezköy’de Kadınlar Kolunu Kurdu

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Kadınlar Kolu kuruldu.Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Basın ve Halkla ilişkiler Sorumlusu Meral Dağaşan’ın Koordinatörlüğünde derneğe üye kadınların ihtiyaçlarını gidermek ve...

Sakatlar Derneği Çerkezköy’de Kadınlar Kolunu Kurdu
banner230
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Kadınlar Kolu kuruldu.
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Basın ve Halkla ilişkiler Sorumlusu Meral Dağaşan’ın Koordinatörlüğünde derneğe üye kadınların ihtiyaçlarını gidermek ve sorunlarının çözümünü daha seri bir şekilde sağlamak amacıyla Çerkezköy Sakatlar Derneği Kadın Kolu kuruldu.
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin oluşturduğu Kadın Kolları Başkanlığı’na dernek şubesinin folklar öğretmeni Zeynep Alışık, Başkan Yardımcılığına İlknur Sancaktar, Genel Sekreterliğe Tunay Kanat, Koordinatörlüğe Meral Dağaşan getirilirken, Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine Hatice Kolar, Nigar Erdoğan, Ülker Kozuva, Zehra Acar, Rukiye Şanal, Gönül Tecmen; Yönetim Kurulu Yedek üyeliklerine de Havva Dabanlı, Melek Gökdemir, Melahat Çetinkaya, Havva Akgün, Emine Derya Fıçıcıoğlu ve Süheyla Usta seçildi.
"İHTİYAÇ SAHİBİ ENGELLİLERİMİZİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAĞIZ"
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Alışık, amaçlarının dernek üyesi ihtiyaç sahibi engellilerin ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını daha çabuk çözmek olduğunu belirtti. Alışık, "Çerkezköy Sakatlar Derneği Kadın Kolları olarak kuruluşumuzu 3 Nisan tarihinde gerçekleştirdik. Bizim amacımız derneğimiz üyesi ihtiyaç sahibi sakatlarımızın ihtiyaçlarını gidermek ve bu arada dernek yönetimimizin çalışmalarına katkı sağlamak, böylece onların yükünü de hafifletmek olacak. Biz kadın kolları olarak derneğimize üye olan tüm sakatlarımızı ev ev ziyaret ederek ihtiyaç sahibi olanların ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçların giderilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız" diye konuştu.
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin Kadın Kolları kurarak Türkiye’de bir ilke daha imza atmış olduğunun altını çizen Alışık, "Bizim bu çalışmalarımızın da dernek yönetimimiz gibi örnek teşkil edeceğini umuyoruz. Derneğimizde Kadın Kollarının kurulmasında bizlere Dernek Şube Başkanımız Hayrettin Çetinkaya büyük destek verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Biz Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Yönetimi’nin bir kolu olarak Halkla İlişkiler ve Basın Sorumlusu Meral Dağaşan’ın Koordinatörlüğünde hizmet vereceğiz. Çerkezköyümüze, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kaydetti.
YORUM EKLE