Minikler Gelecek İçin Umut Verdi

Minikler Gelecek İçin Umut Verdi

Minikler Gelecek İçin Umut Verdi
banner230
Tekirdağ U13 Amatör Ligi’nde Çerkezköy Doğanspor ile Saray Belediyespor, Veliköy Stadı’nda karşı karşıya geldi. Maçı deplasmanda Saray Belediyespor 4-1 kazanırken, minik sporcuların centilmenliği görülmeye değerdi.
Amatör kulüplerin alt yapısını oluşturan 13 yaş klasmanındaki çocuklar, yeşil sahalarda büyüklerine dostluk mesajı veriyor. Çerkezköy Doğanspor ile Saray Belediyespor oyuncuları müsabakada güzel futbollarıyla izleyenleri kendilerine hayran bırakırken, maç öncesi seremoniden maçın son dakikasına kadar birbirlerine saygı gösterip dostça mücadele etmeleri de gelecek için umut verdi.
Ev sahibi Çerkezköy Doğanspor’un ilk on birinde; Doğancan Çavuşoğlu, Yiğit Çağlar, Mert Demirdöven, Metin Altıok, Taha Çetin, Alican Alaca, Yıldırım Aydın, Eray Şahin, Birkan Çakır, Berke Ayman, Enis Bingöl yer alırken deplasman ekibi Saray Belediyespor on birinde ise; Serhat Zaralı, Alperen Gürel, Mert Karagöz, Sertaç Ergene, Berkant Özdemir, İslam Boca, Tanay Tayfur, Başar Bulut, Egemen Kantık, Vedat Tuğul, Barış Eskdemir yer aldı.
Müsabaka, 30’ar dakikalık iki devre halinde oynandı. Müsabakada golü ilk bulan taraf Çerkezköy Doğanspor U13 Takımı oldu. Maçın 13. dakikasında Çerkezköy Doğanspor’un 9 numaralı oyuncusu Birkan Çakır güzel bir plase ile takımını öne geçiren golü attı. Saray Belediyespor bu gole 20. dakikada 9 numaralı oyuncusu Egemen Kantık’ın sol kanattan gelişen atağında önüne düşen topa gelişine vurarak attığı golle cevap verdi ve maçın ilk yarısı 1-1 sonuçlandı.
Saray Belediyespor U13 Takımı maçın ikinci yarısına daha etkili başladı. İleride baskı kurmayı başaran Saray Belediyespor, Çerkezköy Doğanspor’u adeta yarı sahasına hapsetti. Maçın 47. dakikasında Çerkezköy Doğanspor’un oyuncusu Taha Çetin ters bir kafa vuruşuyla topu kendi ağlarına gönderdi ve Saray Belediyespor 2-1 öne geçti. Maçın ilerleyen bölümlerinde Birkan Çakır ve Yasin Kuş’un ayağından iki gol daha bulan Sarayspor U13 Takımı sahadan 4-1 galip ayrıldı.
Müsabaka sonunda Sarayspor’u tebrik eden Doğanspor futbolcu ve yöneticileri bir araya gelerek çok güzel bir dostluk örneği verdi.
YORUM EKLE