Malkara İlçe Tarım Müdürlüğü Denetimlerine Devam Ediyor

Tekirdağ’a bağlı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Malkara İlçe Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız sürüyor.Halkın daha sağlıklı ve güvenilir bir gıdaya ulaşabilmesini sağlamak amacıyla, Malkara...

TEKİRDAĞ 14.04.2015, 12:16
Malkara İlçe Tarım Müdürlüğü Denetimlerine Devam Ediyor
banner230
Tekirdağ’a bağlı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Malkara İlçe Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız sürüyor.
Halkın daha sağlıklı ve güvenilir bir gıdaya ulaşabilmesini sağlamak amacıyla, Malkara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gıda denetimlerine aralıksız devam ediyor. İlçe Tarım Müdürü Cengizhan Erbaş’ın da katıldığı denetimde, Veteriner Hekimi Mustafa Önder, Ziraat Yüksek Mühendisi Seçil Altınışık ve Gıda Mühendisi Ekrem Özkkurt tarafından perakende satış yapan işletmelerde ürünlerin etiketlerinin mevzuata uygunluğu, son kullanım tarihleri, muhafaza şartları, çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadıkları kontrol edildi.
Faaliyetlere ilişkin bilgi veren Erbaş, "5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gereği gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması, güvenli gıda arzının sağlanması amacıyla Malkara’da üretilen ve satışa sunulan gıda maddelerinin güvenilirliğine yönelik olarak etkin denetim ve kontrol hizmetleri aralıksız olarak devam edecektir. Denetimlerin yanı sıra yaptığımız çeşitli eğitimlerle de halk sağlığı korunmaya çalışılmaktadır. Gıda Güvenliği, Gıda Tüketiminde Dikkat Edilecek Hususlar, Güvenilir Gıda ve Bilinçli Tüketicilik gibi çok çeşitli konularda da eğitim çalışmaları yapılmakta olup, gerek satış işletmelerindeki görevli personeller gerekse tüketici olarak halkımızın sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi adına farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır" diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
22°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:27
Güneş 06:49
Öğle 12:31
İkindi 15:34
Akşam 18:03
Yatsı 19:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@