Bu Defile Başka Defile

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren Sanayiciler İlkokulu öğrencileri, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları elbiselerle defileye çıktı.Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren Sanayiciler İlkokulu, Eco Okul Projesi kapsamında...

Bu Defile Başka Defile
banner230
Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren Sanayiciler İlkokulu öğrencileri, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları elbiselerle defileye çıktı.
Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren Sanayiciler İlkokulu, Eco Okul Projesi kapsamında yeni bir etkinliğe daha imza attı. ’Ömrüm Düşündüğünden Daha Uzun’ konulu etkinlikte, geri dönüşüm malzemelerinden elbiseler yapan minik öğrenciler defileye çıktı.
Okul bahçesinde gerçekleşen etkiliğe çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Etkinlik hakkında bilgi veren ’Ömrüm Düşündüğünden Daha Uzun’ proje yöneticisi Işıl Özduran etkinlik sırasında videoya çekilen görüntülerin, hazırlanacak olan klipte kullanılacağını söyledi. Proje ile sürdürülebilir yaşamın mümkün olduğuna dikkat çekmek istediklerini belirten Özduran, "Atıkların geri dönüşümü ile dünyadaki yaşamı sürdürmek mümkündür. Biz çocuklarımızla birlikte bu konuya dikkat çekmek istedik" ifadelerini kullandı.
Sanayiciler İlkokulu olarak Eco Okul Projesi’ni 3 yıldır sürdürdüklerinin altını çizen Okul Müdürü Cahit Nuri Koç, "Okulumuz yeşil bayrak sahibi bir okuldur. Bu tür etkinliklerle öğrencilerimizi ‘sürdürülebilir yaşam’ ve ‘geri dönüşüm’ konularında bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından günün anısına güvercinler uçuruldu. Daha sonra minik öğrencilerin geri dönüşüm malzemeleri ile hazırladıkları kıyafetlerden oluşan defile programına geçildi.
YORUM EKLE