Sakarya’da Turizm Haftası

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Sakarya’da da gerçekleştirilen etkinlikle kutlanmaya başlandı.Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezinde düzenlenen programa Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, İl Kültür ve Turizm...

Sakarya’da Turizm Haftası
banner230
15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Sakarya’da da gerçekleştirilen etkinlikle kutlanmaya başlandı.
Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezinde düzenlenen programa Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İş- Kur Müdürü Tekin Kaya, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Aydın Yılmazer, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Vergi Dairesi İl Müdürü Recep Alp, Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Tören Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Sezginler Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Okul Müdürü Necmi Gökyokuş yaptığı açılış konuşmasında, “Aynı anda 4 mevsimi yaşadığımız, kıtalar arası bir köprü konumunda olan ülkemiz, zenginlikleri bakımından dünyanın sayılı merkezlerinden biridir. Bizim için gurur verici bir tablodur ki her geçen gün daha büyük adımlar atılmaktadır. Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında turizm haftası kutlamaları yapılmaktadır. Okulumuz Sezginler Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olarak bu kutlamalara bir nebze olarak katkı sağlamak gayesiyle hazırlamış olduğumuz 39. Kutlama haftası hoş geldiniz” diye konuştu.
Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz yaptığı konuşmasında turizm haftası ile ilgili bilgiler verdi. Konuşmaların ardından Sezginler Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler sunuldu. İlk olarak öğrenciler Lise tanıtım gösterisi ile başlayarak, tiyatro ile devam etti. Müzik dinletisinin ardından program verilen kokteyle sona erdi.
YORUM EKLE