Yıldızeli’nde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Yıldızeli ilçesinde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle program düzenlendi.Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirmesinin bin 445’inci yılı münasebeti ile Yıldızeli Müftülüğü bir dizi etkinliklerin yanı sıra İlahiyatçı-Yazar...

Yıldızeli’nde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı
banner230
Yıldızeli ilçesinde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle program düzenlendi.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirmesinin bin 445’inci yılı münasebeti ile Yıldızeli Müftülüğü bir dizi etkinliklerin yanı sıra İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nu sevenleri ile bir araya getirdi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kuran-ı Kerim ve tilaveti okundu.
İlçe Müftüsü Cabir Çelik programda yaptığı konuşmada programa katılan tüm davetlilere göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Kemankeş ilahi grubu hazırlamış oldukları ilahileri seslendirdi. Yapılan konuşmaların ve seslendirilen ilahilerin ardından İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu ‘Peygamber Efendimiz İle Birlikte Yaşama Ahlakı’ konulu konferansı verdi.
Döngeloğlu, “Böyle güzel ve özel bir günde siz değerli Yıldızelililer ile buluşmak gerçekten mutluluk verici. Tabi ki İki Cihan Sultanı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i birkaç saat içinde anlatmak imkansız. Onunla birlikte yaşamaktan kastımız sünneti ve yaşantısını hayatımıza endeksleyerek her alanda ona göre yaşamaktır.” dedi.
Konferansa Kaymakam Ahmet Can Pınar, Belediye Başkanı Yılmaz Navruz, İl Genel Meclisi Üyesi Ziyaeddin Mat, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
YORUM EKLE