Yıldızeli Müftülüğü’nden Büyük Vefa Örneği

Yıldızeli İlçesinde İlçe Müftülüğü Hayırsever Vatandaşların İsimlerini Hizmet Binalarına Vererek Büyük Bir Vefa Örneği Gösterdi.

Yıldızeli Müftülüğü’nden Büyük Vefa Örneği
banner230
Yıldızeli ilçesinde ilçe müftülüğü hayırsever vatandaşların isimlerini hizmet binalarına vererek büyük bir vefa örneği gösterdi.
Yıldızeli Müftülüğü ilçe merkezinde hayırsever vatandaşlar tarafından yardım edilen kurumlarına bu vatandaşların ismini verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Müftü Cabir Çelik, “Müftülük olarak din hizmeti sunumunda insana vefayı merkeze alarak ilçe halkıyla bütünleşmede önemli adımlar atıyoruz. Hizmet anlayışında insana değer vermeyi ön plana çıkarıyoruz ve bu anlayışın meyvelerini almaya başladık. Bizim her hizmetimizde vatandaşlarımız maddi manevi yanımızda olmuşlardır. Bizlerde bu güzel davranışlara karşılıksız kalmamak için hayırsever vatandaşlarımızın isimlerini bu hayır kurumlarına vererek vefalı bir davranış ortaya koyduk. Buna örnek olarak Müftülük Binası yanındaki yatılı erkek kuran kursuna Seyfullah Emmioğlu’nun, kız kuran kursuna Necip Akar’ın, Karşıyaka Mahallesi’ne yeni yapılan camiye ise Kemankeş Kara Mustafa Paşa Cami’sinde uzun yıllar din görevlisi olarak hizmet eden Nuri Karakaş’ın ismini verdik. Amacımız bu davranışla müftülük ve vatandaşlarımız arasındaki kurumsal bağlarımızı güçlendirmektir. Ayrıca ilçe halkımız tarafından da büyük bir takdirle karşılanmaktadır.”dedi.
YORUM EKLE