Sinop İl Özel İdaresi’ne 14 Yeni Araç

Sinop İl Özel İdaresi tarafından köylerde kullanılmak üzere alınan 11 yeni iş makinesi ile Çevre Bakanlığı’ndan gönderilen 3 çöp toplama kamyonu düzenlenen törenle hizmete sunuldu.Yeni alınan bu iş makineleri için Hükümet Konağı...

SİNOP 04.08.2015, 16:56
Sinop İl Özel İdaresi’ne 14 Yeni Araç
banner230
Sinop İl Özel İdaresi tarafından köylerde kullanılmak üzere alınan 11 yeni iş makinesi ile Çevre Bakanlığı’ndan gönderilen 3 çöp toplama kamyonu düzenlenen törenle hizmete sunuldu.
Yeni alınan bu iş makineleri için Hükümet Konağı önünde dağıtım töreni düzenlendi. Törene Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Garnizon Komutan Vekili J. Yarbay Temel Çetinkaya, AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Sinop İl Özel İdaresi yetkilileri, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Eravcı törende alınan iş makineleriyle ilgili bilgi verdi. Eravcı yaptığı konuşmasında, “Sinop İl Özel İdaresi diğer hizmetlerin yanında 470 köy ve 1481 ünitesiyle toplamda 1951 köy ve mahalleye içme suları, kanalizasyon, yol ve benzeri alt yapı hizmetleri vermektedir. Sinop genelinde İl Özel İdaresi yol ağı, karayolları yol ağının 10 katına ulaşmıştır. Bu anlamda daha iyi hizmet için, önceliğimiz olan 8 adet greyder, 1 adet loder (yükleyici), 1 adet silindir ve 1 adet çekici İl Özel İdaresi kaynaklarıyla satın alınmış olup, bunların toplam maliyeti 5 milyon 36 bin 618 liradır. Çevre Bakanlığı’nca da 540 bin 228 lira değerinde 3 adet çöp toplama kamyonu Sinop İl Özel İdaresi’ne verilmiştir” dedi.
AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak ise yaptığı konuşmasında Sinop’ta karayolunda yapılan yatırımlara değindi. Tokmak, “İlimize karayolları için toplamda 3.2 milyar TL yatırım yapıldı. Sahil yollarımız Sinop’a kadar bağlandı. İlimizin karayolu anlamında aldığı yatırımlar genellikle ilçeleri merkeze bağlayan yollara harcanıyor” diye konuştu.
Günün son konuşmasını yapan Sinop Valisi Çetinkaya ise Sinop’un yatırımlar anlamında özel bir yere sahip olduğunun altını çizdi. Çetinkaya, “Sinop Türkiye’de nüfus oranına bakıldığında 81 il sıralamasında üst sıralarda olmamasına rağmen, hizmet gerektiren alanlar açısından da özel bir yeri var. Bu anlamda özel bir ilgiyi, özel bir takım destekleri hak eden, yapılması gereken hizmetlerin tüm Türkiye ile eşit düzeyde yararlanması isteniyorsa bunlardan yararlanan bir il” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@