Siirt’te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı

Siirt İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı.İl Kütür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Siirt Ebu Vefa Cami müezzini İbrahim Çoban tarafından okunan Kuran-ı...

Siirt’te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı
banner230
Siirt İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı.
İl Kütür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Siirt Ebu Vefa Cami müezzini İbrahim Çoban tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda konuşan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (sav) hayatını kendi yaşamlarına tatbik etmeleri durumunda hiçbir sıkıntı ve sorunla karşılaşmayacaklarını söyledi.
İl Müftüsü Faruk Arvas ise, Hz. Muhammed’in (sav) örnek ahlakı ve üstün yönlerini anlattı. Arvas, "İki cihan sultanı sevgili peygamberimizin, sevgisini gönüllerimize nakşetmemiz gerekir. Ancak onun sevgisiyle örnek yaşamıyla, huzura hidayete erebiliriz" dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ’Peygamberimiz ve birlikte yaşama ahlakı’ konulu sinevizyon gösteriminin ardından, orta öğretim kurumları arasında en iyi şiir okuma yarışmalarının finali ve dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Etkinlikler, liseler arası bilgi yarışmasının finali ile devam etti.
YORUM EKLE