Siirt Müftüsü Arvas Vatandaşlarla Camilerde Bir Araya Geliyor

Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Ramazan ayı boyunca vaaz ve irşat faaliyetlerini her gün iki farklı camide sürdürüyor.Merkez camilerinde vakit namazlarının ardından vatandaşlarla vaaz ve irşat faaliyetlerini sürdüren İl Müftüsü Faruk Arvas,...

Siirt 09.07.2015, 10:29
Siirt Müftüsü Arvas Vatandaşlarla Camilerde Bir Araya Geliyor
banner230
Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Ramazan ayı boyunca vaaz ve irşat faaliyetlerini her gün iki farklı camide sürdürüyor.
Merkez camilerinde vakit namazlarının ardından vatandaşlarla vaaz ve irşat faaliyetlerini sürdüren İl Müftüsü Faruk Arvas, programın ardından cemaatin sorularını da cevaplandırıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ramazan ayının temasını ’Vakit iyilik vakti, bu Ramazan ve her zaman’ olarak belirlendiğini dile getiren Arvas, Ramazan ayı başından beri gerçekleştirilen etkinliklerde kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının, paylaşma, dayanışma ve duyarlılık bilincinin pekişmesine katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi. Müftü Arvas, "Siirt’te ilk göreve atandığım Haziran 2010 yılından bu yana her Ramazan ayında ilimiz merkezinde bulunan gerek çarşı içinde, gerekse yakın, uzak tüm mahalle camilerine vaaz-irşad hizmetini yapıyorum. Cami cemaatini camilerinde ziyaret etmek, kaynaşmak, görüşmek, dualaşmak ve Ramazanın manevi atmosferinden daha fazla yararlanmak için her gün en az iki camiye bazen üç camiye gitmekteyim. Gittiğim bu camilerde cemaatin durumuna göre herkes Türkçe biliyorsa Türkçe, Türkçe bilmeyen varsa Kürtçe veya Arapça olarak vaaz vermekteyim" dedi.
Vaaz programından sonra cami cemaatiyle 5-10 dakika karşılıklı soru cevap faslı yaptığını da belirten Arvas, cemaatin bu uygulamadan çok memnun olduğunu aktardı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@