Şeyh Türki Türbesi İlgi Bekliyor

Siirt Çal Mahallesi fıstık bahçelerinin bulunduğu yüksek tepelikte bulunan şeyh Türki Türbesi bakımsızlıktan geçilmiyor.Şehri kuş bakışı gören bir tepe üzerinde bulunan şeyh Türki Türbesi ve türbenin yanında yer alan mezarların içler...

Siirt 08.07.2015, 15:29
Şeyh Türki Türbesi İlgi Bekliyor
banner230
Siirt Çal Mahallesi fıstık bahçelerinin bulunduğu yüksek tepelikte bulunan şeyh Türki Türbesi bakımsızlıktan geçilmiyor.
Şehri kuş bakışı gören bir tepe üzerinde bulunan şeyh Türki Türbesi ve türbenin yanında yer alan mezarların içler acısı hali duyarlı vatandaşı üzüyor. Türbede yatan zatın hangi dönemde yaşadığı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor. Sadece halk arasında çeşitli kerameti olduğu rivayet edilen bu zat adına yaptırılan şeyh Türki türbesinden yatıyor. Türbe etrafından bulunan mezar taşlarının kırıldığını dile getiren mahalle sakinleri, türbenin hırsızlardan korunması için pencerelerinin saçla kapatılıp, demir parmaklıkla kaynak yapıldığını söyledi. Türbenin içinin de aynı derece bakımsız olmasının değerlere yeterince ilginin gösterilmediğinin gözler önüne getirdiğini aktaran mahalle sakinleri, türbenin onarılıp, çevre düzenlemesi yapılması ve ayrıca gece ışıklandırmasının olması gerektiğini ifade etti.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@