Doğaseverlerin Botan Aşkı

Botan Vadisi, havaların ısınmasıyla birlikte eşsiz manzarası ve endemik bitki çeşitleriyle doğasevenlerin ilgisini çekiyor.Baharın gelmesiyle birlikte doğa ile baş başa kalmak isteyen vatandaşlar, Botan Nehri kıyısında çiçek açan doğanın...

Doğaseverlerin Botan Aşkı
banner230
Botan Vadisi, havaların ısınmasıyla birlikte eşsiz manzarası ve endemik bitki çeşitleriyle doğasevenlerin ilgisini çekiyor.
Baharın gelmesiyle birlikte doğa ile baş başa kalmak isteyen vatandaşlar, Botan Nehri kıyısında çiçek açan doğanın bu canlılığını seyretmek için endemik çiçeklerle cıvıl cıvıl olan dağlara yöneldi. Botan’ın turizme kazandırılması gerektiğini belirten Doğa Severler Derneği üyesi Bedrettin İlbilgi, hafta içi yoğun bir mesainin ardından o gürültülü ve yoğun geçen iş temposundan fırsat bilen vatandaşların 1 saatlik öğle mesai tatilini geçirmek için Botan Vadisi’ne geldiğini söyledi.
Merkeze 5 kilometre uzaklıktaki Botan’da doğayla baş başa kalarak zaman geçirdiğini kaydeden İlbilgi, Botan’a gelenlerin doğanın güzelliği karşısında adete büyülendiğini dile getirdi.
YORUM EKLE