KKTC Dış Basın Birliği’ne Osmaniyeli Kadın Başkan

Kktc Dış Basın Birliği Başkanı Züleyha Karaman Getirildi.

KKTC Dış Basın Birliği’ne Osmaniyeli Kadın Başkan
banner230
KKTC Dış Basın Birliği Başkanı Arslan Mengüç’ün rahatsızlanıp tedavi için yurtdışına gitmesi üzerine boş kalan Dış Basın Birliği Başkanlığı görevine, halen ikinci Başkan görevini yürüten Osmaniye’li Züleyha Karaman getirildi.
Birlikten yapılan açıklamaya göre Dış Basın Birliği Yönetim Kurulu Kıbrıs Postası Gazetesi Toplantı Salonu’nda toplanarak oybirliği ile Karaman, Başkanlığa getirilirken, yedek üye Burhan Canbaz ise örgütlenme sekreteri oldu. Ömer Bilge ikinci başkan görevine getirilirken, Arslan Mengüç ise yedek üye olarak yönetim kurulundaki yerini korudu.
Yönetim Kurulu toplantısında Arslan Mengüç için yardım kampanyası başlatma kararı alınırken yeni dönem ile ilgili projeler masaya yatırıldı ve görev bölümü yapıldı.
Dış Basın Birliği’nin tadil edilmiş Yönetim Kurulu listesi ise şöyle:
“Başkan Züleyha Karaman, İkinci Başkan Ömer Bilge, Genel Sekreter Rasih Reşat, Dış İlişkiler Sekreteri Selim Sayarı, Örgütlenme Sekreteri Burhan Canbaz, Mali Sekreter Taner Gönül, Eğitim Sekreteri Fevzi Tanpınar, Yedek Üyeler Mesut Günsev ve Arslan Mengüç, Disiplin Kurulu Teoman Turan ve Raşit Özgür, Denetleme Kurulu Emir Ersoy ve Yurdagül Beyoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Genel Sekreteri Hüseyin Turan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Temsilcisi Hüseyin Turan ve Züleyha Karaman, Basın Kartı Komisyonu Üyesi Fevzi Tanpınar.”
Osmaniyeli olan ve 1995’de KKTC’ye giden Züleyha Karaman, 2 yıl önce Anadolu Ajansı’ndan emekli oldu. Kataman halen, KKTC’de 1942’den bu yana yayımlanan Dr. Fazıl Küçük’ün kurduğu "Halkın Sesi" gazetesinde görev yapıyor.
YORUM EKLE