Hayvanseverler Kadirli’de Buluştu

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Kadirli Temsilciliği tarafından organize edilen etkinlikte hayvanseverler Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde buluştu.Adana’dan KİHAYKO Yönetimi ve Ceyhan, Yumurtalık Temsilcilerinin de katıldığı...

OSMANİYE 14.04.2015, 11:04
Hayvanseverler Kadirli’de Buluştu
banner230
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Kadirli Temsilciliği tarafından organize edilen etkinlikte hayvanseverler Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde buluştu.
Adana’dan KİHAYKO Yönetimi ve Ceyhan, Yumurtalık Temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte zaman zaman duygulu anlar yaşandı. KİHAYKO Kadirli Temsilcisi Ayşe Kayrak Mollaoğlu yaptığı konuşmada, Kadirli’de sokak hayvanları için ciddi çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Çok kısa zamanda burada çoğaldık ve hayvan sever insanları bir araya getirdik. Amacımız kendini ifade edemeyen ve ağzı dili olmayan bu canların sesi olmak. Toplumumuzda maalesef sokak hayvanlarına yönelik bir ön yargı var. Bunu kırmak ve yeni yetişen çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için hep birlikte çabalar göstermeliyiz” dedi.
KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım ise ülkenin dört bir yanında katliamların ve sokak hayvanlarına yönelik şiddetin üst seviyeye çıktığını; bu konuda acil yasal düzenlemeler yapılması gerektiğini ve siyasi iktidarın milletvekili seçimlerinden önce mutlaka Mecliste bekleyen yeni yasayı çıkarması gerektiğini ifade etti.
Kadirli tarihinde ilk kez hayvan severlerin bir araya gelerek örgütlü bir güç haline geldiğini belirten Yıldırım, Kadirli’deki bu gelişmenin Türkiye’deki hayvan hakları mücadelesine örnek olacağını söyledi.
Etkinlik, bir sokak köpeğinin yaşamını ve dramını anlatan film gösterisinin ardından sona erdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:42
Öğle 12:32
İkindi 15:41
Akşam 18:13
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@