Kızılay Kan Toplamaya Devam Ediyor

Türk Kızılayı Ordu Kan Bağış Merkezi ekipleri tarafından Fatsa ilçesinde kan bağışı toplanıyor.Kızılay Ordu Şubesi ekipleri, Fatsa’da meydanda kurulan çadır ile gönüllülerden kan bağışı isteyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında...

ORDU 04.08.2015, 18:02
Kızılay Kan Toplamaya Devam Ediyor
banner230
Türk Kızılayı Ordu Kan Bağış Merkezi ekipleri tarafından Fatsa ilçesinde kan bağışı toplanıyor.
Kızılay Ordu Şubesi ekipleri, Fatsa’da meydanda kurulan çadır ile gönüllülerden kan bağışı isteyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında aracılık ediyor. Ramazan ayından sonra kan bağışı sayılarında bir artış olduğunu söyleyen Ordu Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru Ünal Keskinoğlu, buna rağmen hedeflerin altında kaldıklarını belirtti. Keskinoğlu, “Kan bağış sayılarını toparlamak ve kan bağış sayılarını artırmak için Ünye, Fatsa ve Ordu Merkez’de sürekli ekiplerimiz oluyor. Amacımız hedefi tutturabilmek ve tam anlamıyla ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Şu andaki ihtiyacın yüzde 85 civarını karşılayabiliyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın kan bağışına olan duyarlılığı artarak hedefe de daha yaklaşacağız” dedi.
“BİZİM İÇİN RAMAZAN AYI VEYA FINDIK AYI FARK ETMİYOR”
Sıcak havaların kan bağışlarını etkilediğini dile getiren Sinan Keskinoğlu, “Şu anda da Ordu genelinde fındık sezonuna giriyoruz. Fındık sezonunda da geçen sene olduğu gibi kan bağış sayılarında bir düşüş olacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın kan bağışında duyarlı oldukça bu sorunu da aşmış olacağız. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bizim için Ramazan ayı veya fındık ayı fark etmiyor. Hastanede olan hastaların kana olan ihtiyacı kesinlikle azalmıyor. Kan bağışı az olsa bile kana ihtiyaç azalmıyor” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@